Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej Drukuj
28.05.2013.


Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu kolejny raz było organizatorem Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej. Honorowy patronat nad konkursem objęli  Podlaski Kurator Oświaty, Burmistrz Ciechanowca, Wydawnictwo Macmillan Polska oraz Księgarnia Językowa Polanglo.

Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej


Celem konkursu było pogłębienie wiedzy z literatury anglojęzycznej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych. Konkurs był imprezą otwartą, w której mogli wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych.

Po eliminacjach na szczeblu szkolnym do finału zakwalifikowało się 34 uczestników z Gimnazjów w Zambrowie, Jabłonce Kościelnej, Czyżewie, Wysokiem Mazowieckiem, Perlejewie, Bogutach i w Ciechanowcu. Przesłuchania na szczeblu rejonowym odbyły się w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach, w kategorii wiersz i piosenka poetycka. Repertuar był bardzo zróżnicowany, od poetów klasycznych do współczesnych, od poezji śpiewanej do znanych nam wszystkim przebojów.  Występy młodych artystów były na bardzo wysokim poziomie i wzbudziły podziw i wielki aplauz wśród publiczności i jury. Przedsięwzięcie jest znakomitą okazją do nabycia umiejętności językowych, autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Jury konkursowe  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiersz:

I miejsce - Marcin Choiński z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej oraz Agnieszka Sienicka z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie,
II miejsce - Adrian Brzoska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
III miejsce - Jakub Plewik  z  Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
Wyróżnienia - Edyta Wińska z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu oraz Wiktoria Stańczuk z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie.

Kategoria piosenka:

I miejsce -Weronika Zach z Gimnazjum w Zambrowie,
II miejsce - Weronika Ciecierska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
Wyróżnienia - Kinga Kuropatwa z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie, Martyna Wyszyńska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, Weronika Ostrowska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem oraz Diana Skupiewska z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie.

Najlepsi wykonawcy otrzymali wartościowe nagrody, ufundowane przez Księgarnię Językową Polanglo, Wydawnictwo Macmillan Polska oraz Burmistrza Ciechanowca.

                                             

Ewa Polak-Niemyjska
Nauczyciel języka angielskiego
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w CiechanowcuKonkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl