Julia Kwiek laureatką Międzynarodowego Konkursu Artystycznego Drukuj
25.02.2014.

Julia Kwiek z klasy IVa Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, reprezentująca Koło Młodych Przyjaciół Ciechanowca, zajęła II miejsce w prestiżowym V Międzynarodowym Konkursie Artystycznynym im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”, w edycji fotograficznej.

 Julia Kwiek laureatką  Międzynarodowego Konkursu Artystycznego


Konkurs zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, adresowany do uczestników w wieku od 5 do 25 lat, podzielony na 3 edycje artystyczne: recytatorską, fotograficzną i plastyczną. Celem konkursu jest m.in. promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, poety, pisarza, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.

Jury, pod kierunkiem profesora Janusza Tylmana z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi postanowiło przyznać Julii Kwiek II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Fotografia jest pasją Julki, o czym sama się wypowiada: Cieszę się, że w moich zdjęciach jury dostrzegło to samo piękno, które i ja dostrzegam. Wieś w której mieszkam (Malec), może się wydawać zwykła i niepozorna, ale kiedy wychodzę z aparatem i robię zdjęcia, zwyczajne, "na oko" miejsca okazują się wielkim natchnieniem dla fotografa. Nawet stary, zniszczony wóz, zarośnięty chwastami wygląda pięknie i intrygująco. Kiedy dowiedziałam się o konkursie, ucieszyłam się że jego głównym tematem jest to, co obserwuję na codzień i kocham - piękna przyroda i moje otoczenie - wydaje mi się, że o tym w swoich wierszach pisał Włodzimierz Pietrzak.
                                     

Krystyna Łochnicka
KMPC 
Julia Kwiek laureatką  Międzynarodowego Konkursu Artystycznego

fot. Julia Kwiek KMPC

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl