Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Najstarsze święto w tradycji Kościoła Drukuj
17.04.2014.

Niedziela Palmowa, czyli ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Jest to także pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, okresu upamiętniającego w Kościele ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu”.
 
Najstarsze święto w tradycji Kościoła

fot. A. Radziszewski MPI


Niedziela Palmowa należy do najstarszych świąt w tradycji Kościoła. Obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, czyli świąt wielkanocnych.

W ciechanowieckim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej Niedziela Palmowa ma od lat szczególnie uroczystą oprawę. Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej ks. biskup Antoni Pacyfik Dydycz przewodniczy procesji i celebracji mszy świętej, w której biorą udział uczestnicy "Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej” organizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Jury konkursowe oceniało w tym roku 455 palm zgłoszonych przez 16 uczestników indywidualnych i 38 zbiorowych. Wręczonych zostało 6 nagród specjalnych, 20 pierwszych nagród, 28 drugich nagrody, 87 trzecich, 115 wyróżnień i 199 nagród pocieszenia.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl