Najstarsze święto w tradycji Kościoła Drukuj
17.04.2014.

Niedziela Palmowa, czyli ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Jest to także pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, okresu upamiętniającego w Kościele ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu”.
 
Najstarsze święto w tradycji Kościoła

fot. A. Radziszewski MPI


Niedziela Palmowa należy do najstarszych świąt w tradycji Kościoła. Obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, czyli świąt wielkanocnych.

W ciechanowieckim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej Niedziela Palmowa ma od lat szczególnie uroczystą oprawę. Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej ks. biskup Antoni Pacyfik Dydycz przewodniczy procesji i celebracji mszy świętej, w której biorą udział uczestnicy "Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej” organizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Jury konkursowe oceniało w tym roku 455 palm zgłoszonych przez 16 uczestników indywidualnych i 38 zbiorowych. Wręczonych zostało 6 nagród specjalnych, 20 pierwszych nagród, 28 drugich nagrody, 87 trzecich, 115 wyróżnień i 199 nagród pocieszenia.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl