Na Jarmarku Św. Wojciecha Drukuj
13.05.2014.


Organizowany od blisko dwóch dekad, na przełomie kwietnia i maja, ciechanowiecki Jarmark Świętego Wojciecha na trwałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez.

Jarmark Św. Wojciecha

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Podczas jarmarku na odwiedzających skansen czekały stoiska handlowe z rękodziełem, sadzonkami i regionalnymi przysmakami. Nie brakowało występów zespołów folklorystycznych i innych atrakcji.

Mieszkańcy i goście odwiedzający ciechanowiecki Jarmark Świętego Wojciecha mogli zwiedzić skansen budownictwa wiejskiego, gdzie się odbywały pokazy tkactwa, mielenia zboża, kowalstwa, wyrobu kwiatów z bibuły i zdobienia pisanek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z wyrobami rękodzieła ludowego. Można było skosztować potraw kuchni regionalnej, myśliwskiego bigosu, placków ziemniaczanych czy kwasu chlebowego. W cyklu zajęć ekologicznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu zorganizowały pokaz mody strojów wykonanych z surowców wtórnych.

Współorganizatorem Jarmarku Świętego Wojciecha było Nadleśnictwo Rudka, które przygotowało stoiska handlowe i tematyczne oraz punkty konsultacyjne. Leśnicy udzielali porad, opowiadali o swojej pracy i organizowali konkursy dla dzieci i dorosłych.


          Więcej zdjęć...
         


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl