Sztuka wzbogaca młodych i seniorów Drukuj
16.06.2014.


Stowarzyszenie Zameczek we współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu realizowało projekt „Sztuka wzbogaca młodych i seniorów” w ramach wspierania zadania publicznego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2014 roku, współfinansowanego przez Burmistrza Ciechanowca.

"Baśń o władcy torfowisk"

fot. Albert Radziszewski


Projekt realizowano w trzech etapach. Pierwszy to warsztaty artystyczne dla seniorów, w ramach  których wykonano palmę wielkanocną na konkurs organizowany przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz stroiki okolicznościowe. Kolejny to wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej na musical „Upiór w Operze”.

Końcowym elementem projektu były warsztaty teatralne, na których uczniowie Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Ciechanowcu doskonalili warsztat aktorski. Przygotowany spektakl pt. „Baśń o władcy torfowisk” został wystawiony w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu. Wykonawcy pracowali pod kierunkiem Pani Mirosławy Chojnowskiej i Pani Marianny Gołębiewskiej.


                                           

Prezes Stowarzyszenia Zameczek i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Zofia Januszewicz-Diakowska

  
          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl