Program
XIV Podlaskie Święto Chleba Drukuj
14.08.2014.


Pszenny, żytni, biały lub ciemny, z kminkiem lub z makiem, z dynią, słonecznikiem, żurawiną, rodzynkami lub śliwkami - chleb, całe bogactwo piekarniczego kunsztu pokazano na Podlaskim Święcie Chleba w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Podlaskie Święto Chleba przyciągnęło do Ciechanowca tysiące zwiedzających zainteresowanych podlaskimi zwyczajami. W trakcie imprezy można było podziwiać paradę zabytkowych ciągników i lokomobil z największej w Polsce kolekcji, zobaczyć pokazy dawnych obrzędów żniwnych i dożynkowych, jak żęcie sierpem, koszenie kosą, wiązanie snopków i młócenie zboża.

Był obrzęd święcenia zwierząt, można było wziąć udział w konkursie na wykonanie równianki i stworzyć własny bukiet z ziół, kwiatów, kłosów zbóż, lnu, konopi oraz różnych warzyw i owoców.

Widzom oglądającym stoiska z wyrobami twórców ludowych: wikliniarzy, kowali, garncarzy, koronczarek, pszczelarzy, wędliniarzy i piekarzy, oraz widzom próbującym podlaskich przysmaków - jałowcowego piwa, syconych miodów, sera korycińskiego i tatarskich pierekaczewników, towarzyszyły tańce i muzyka ludowa w wykonaniu zespołów i kapel z Podlasia i Mazowsza, a wieczorem na scenie amfiteatru koncert gwiazdy wieczoru zespołu "Budka Suflera".


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl