Sesja Rady Miejskiej Drukuj
09.09.2014.


Na czterdziestej trzeciej sesji Rady Miejskiej w tej kadencji radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za pierwsze półrocze 2014 roku oraz rozpatrzyli i podjęli pięć uchwał.

Pierwsza uchwała dotyczyła przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany statutów sołectw i samorządów mieszkańców osiedli Gminy Ciechanowiec, w których punkt 2, mówiący: "Kadencja organów trwa 4 lata i kończy się z końcem roku kalendarzowego” ma otrzymać brzmienie „Kadencja organów trwa 4 lata, licząc od daty ich wyborów”.

Kolejne uchwały dotyczyły spraw związanych z bieżącym i przyszłym budżetem gminy. Radni podejmując uchwałę w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej i określenia rodzajów świadczeń w ramach tej pomocy oraz warunków i sposobów ich przyznawania, stworzyli Fundusz Zdrowotny przeznaczony na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym jest Gmina Ciechanowiec, którego wysokość określi 0,3% odpis od planowanych na dany rok budżetowy wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych w szkole, korzystających z opieki zdrowotnej.

Następne uchwały dotyczyły określenia zasad udzielania i rozliczania dotacji z budżetu gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, zmian w budżecie gminy na 2014 r. oraz upoważnienia Burmistrza Ciechanowca do zaciągnięcia zobowiązań w zakresie wydatków inwestycyjnych przeznaczonych do realizacji w 2015 roku, co związane jest z otrzymaniem dofinansowania na zadanie inwestycyjne pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej w Ciechanowcu wraz z przebudową ulicy Drohickiej”.” 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl