"Polska to my" - wiersze Eugenii Wilbik Drukuj
12.12.2014.

„Polska to my” - pod taką nazwą odbył się w Łomży VIII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół gimnazjalnych i 15 ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego.

„Polska to my” - wiersze Eugenii Wilbik


W konkursie, w kategorii poezja wystąpiło 22 wykonawców z gimnazjum i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych, w kategorii piosenka 25 wykonawców z gimnazjum i 28 wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych. Występująca w konkursie Zuzanna Ilczuk z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu zdobyła wyróżnienie w kategorii piosenka.

Specjalnie na konkurs wydany został okazjonalny tomik wierszy „Moja ojczyzna” Eugenii Wilbik - mieszkanki Ciechanowca. Podczas finału konkursu młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zaprezentowała montaż słowno-muzyczny przybliżający postać nieżyjącej już Eugenii Wilbik, autorki licznych wierszy patriotycznych, pełnych miłości do ziemi ojczystej i sprzeciwu przeciwko przemocy i wojnie.

Wśród honorowych gości konkursowej gali była córka Eugenii Wilbik, Danuta Karolczyk, która jest wydawcą tomiku wierszy „Moja ojczyzna”. Wydanie współfinansował Urząd Miejski w Ciechanowcu.
 
To Ziemia praojców naszych, nam przekazana w darze,
Tu groby przodków naszych i nasze cmentarze,
A także nasza kultura, nasze kaplice.
Stąd modły też ślemy przed Twoje oblicze.
Za ukochaną Polskę - Ojczyznę.
Żeby była wciąż wolna, żeby była nasza.„Polska to my” - wiersze Eugenii Wilbik

„Polska to my” - wiersze Eugenii Wilbik

„Polska to my” - wiersze Eugenii Wilbik

„Polska to my” - wiersze Eugenii Wilbik

„Polska to my” - wiersze Eugenii Wilbik

fot. www.lo3.lomza.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl