II Sesja Rady Miejskiej Drukuj
17.12.2014.


Podczas obrad II sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu radni uchwalili budżet gminy na rok 2015, obniżyli średnią cenę skupu żyta przyjmując uchwałę podatkową i podjęli zmiany w budżecie gminy na 2014 rok.

Najważniejszym tematem II sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu było uchwalenie budżetu na 2015 rok. Po wprowadzeniu poprawek radni podjęli uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ciechanowiec na rok 2015 oraz w sprawie uchwalenia, ściśle związanej z budżetem, Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ciechanowiec na lata 2015-2030.

Ponadto radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia przez Gminę Ciechanowiec zadania Powiatu Wysokomazowieckiego w zakresie zarządzania odcinkiem drogi powiatowej Nr 2616B - ulica Drohicka w Ciechanowcu od km 0+730 do km 1+758, co związane jest z przyszłoroczną realizacją zadania inwestycyjnego „Budowa kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej wraz z przebudową ulicy Drohickiej w Ciechanowcu” o wartości 1 690 000 zł, na które gmina otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości 495 550 zł.

Radni podjęli też uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2014 rok oraz uchwałę w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta dla celów wymiaru podatku rolnego na terenie Gminy Ciechanowiec, pozostawiając ją w wysokości obowiązującej w poprzednich latach. Tak więc cena skupu żyta, która stanowi podstawę do obliczania podatku rolnego na obszarze gminy Ciechanowiec wynosi 51,00 zł za 1dt przy maksymalnej stawce GUS 61,37 zł za 1dt. Stawki podatku od nieruchomości, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności oraz stawka podatku od środków transportowych pozostały niezmienione, więc radni nie podejmowali uchwał w tych sprawach.

Po sesji radni, burmistrz, sołtysi oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia podzielili się opłatkiem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl