Opowieści ze stajenki Drukuj
19.12.2014.


Jak co roku o tej porze w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu odbył się przegląd jasełek przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem wychowawców.

Opowieści ze stajenki

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu


Ten jasełkowy festiwal wpisał się już w tradycję szkoły, bo od wielu lat odbywa się w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. W tym roku wszystkie chętne klasy od zerówek po szóstoklasistów, prezentowały na forum szkoły swoje inscenizacje. Mali i więksi artyści wykazali się pomysłowością w doborze strojów i rekwizytów, a korowód postaci odwiedzających ubogą stajenkę wykraczał daleko poza pastuszków i aniołki.

Tym klasycznym i bardziej nowoczesnym scenariuszom towarzyszyły nastrojowe kolędy i wesołe pastorałki. Młodzi aktorzy imponowali swoją odwagą i talentem recytatorskim, a ich umiejętność wczuwania się w rolę budziła podziw widowni i wzruszała.

Rodzice, którzy pomagali swoim dzieciom w przygotowaniu strojów czy opanowaniu ról mogli być dumni ze swoich pociech. A w szkole dzięki młodym artystom zapanował prawdziwie świąteczny nastrój..

                                                                

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
w Ciechanowcu         Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl