III Sesja Rady Miejskiej Drukuj
23.01.2015.


Na III sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu radni zajęli się przede wszystkim organizacją pracy rady w 2015 roku i podjęli uchwały w sprawach: zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej, zatwierdzenia planów pracy stałych komisji rady oraz zatwierdzenia planu pracy rady

W planach pracy wszystkich komisji znalazły się przede wszystkim sprawy związane z budżetem: rozpatrzenie i przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2014 rok, analiza sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Ciechanowiec za I półrocze 2015 roku, prace nad podatkami i opłatami lokalnymi oraz zaopiniowanie budżetu gminy na 2016 rok.

W planie pracy rady znalazło się wiele aspektów życia gminy, o których radni chcą uzyskać informacje, np.: o wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, o stanie wiedzy o rodzinach najuboższych, zagrożonych wykluczeniem społecznym i patologicznych, o stanie dróg gminnych, o zasadach gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy czy o koncepcji działań Gminy w świetle nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Zgodnie z przyjętym planem pracy Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu przedstawił sprawozdanie z odbytej wizytacji instytucji oraz dróg i ulic w gminie.

Rada Miejska podjęła także uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów organów wykonawczych jednostek pomocniczych gminy. Wybory rozpoczną się 1 lutego w Kozarzach a zakończą 24 lutego w Kosiorkach i w Przybyszynie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl