Podsumowanie projektu "Scena Małego Artysty" Drukuj
04.02.2015.

 

W siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się podsumowanie projektu „Scena Małego Artysty”. Był to projekt realizowany przez Nieformalną Grupę Małego Artysty działającą przy Przedszkolu w Ciechanowcu.

Projekt rozpoczął się 1 września 2014 r. i był dofinansowany w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie TUTOR.

Celem projektu było rozbudzanie kreatywności i swobodnej ekspresji teatralnej oraz rozwijanie umiejętności twórczych młodego pokolenia, jak również integracja okolicznych mieszkańców poprzez wspólne działanie w sferze kulturalnej środowiska.

Projekt polegał na cyklicznych spotkaniach najmłodszego pokolenia (dzieci w wieku przedszkolnym) ze sztuką. W ramach tych spotkań odbywały się warsztaty teatralne dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Podczas tych zajęć dzieci poznawały różne techniki teatralne i mogły rozwijać swoje talenty oraz doskonalić artystyczne umiejętności. Ale nie tylko dzieci były zaangażowane w realizację projektu. Również dorośli mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz współpracy w zorganizowanych dla nich spotkaniach. Były to warsztaty plastyczne, w trakcie których powstała scenografia do przedstawienia „Czerwony Kapturek”, podsumowującego cały projekt.

Osobami odpowiedzialnymi za wszystkie działania związane z projektem były nauczycielki Przedszkola w Ciechanowcu. Przez kilka miesięcy trwania projektu nawiązała się ścisła współpraca z Ciechanowieckim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Pracownicy tego ośrodka, działając jako wolontariusze bardzo pomogli nam w prowadzeniu warsztatów plastycznych oraz przy przedstawieniu „Czerwony Kapturek”.

Przy projekcie współpracowaliśmy również ze Stowarzyszeniem TUTOR. Ta współpraca zapewniła nam profesjonalne doradztwo i wsparcie konsultacyjne. Z funduszy, jakie otrzymaliśmy zostały zakupione rekwizyty potrzebne do zajęć teatralnych oraz do przedstawienia.


                                      
                                     Koordynator Projektu
                                             Marta Mazur
 

Podsumowanie projektu „Scena Małego Artysty”

Podsumowanie projektu „Scena Małego Artysty”

Podsumowanie projektu „Scena Małego Artysty”

Podsumowanie projektu „Scena Małego Artysty”

Podsumowanie projektu „Scena Małego Artysty”

fot. Przedszkole w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl