Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki Drukuj
12.03.2015.

W Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu obył się wernisaż wystawy pod tytułem „Plenery Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu”.

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki


Otwarcia dokonali Leszek Gruchała, wicestarosta wysokomazowiecki oraz Eugeniusz Święcki, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Społeczność szkolną reprezentowała podczas przecięcia wstęgi Zuzanna Ilczuk - uczennica klasy I Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

Na ekspozycji prezentowana jest twórczość blisko 80 uczniów ciechanowieckiej szkoły artystycznej. Wszystkie prace powstały podczas czterech plenerów malarskich zorganizowanych w 2014 roku, w ramach których uczniowie OSSP odwiedzili: Kiejdany na Litwie, Sandomierz, Ujazd, Łódź, Łowicz, Bolimów oraz Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Na wystawie można podziwiać 268 prac plastycznych młodych artystów, wykonanych różnymi technikami. Są tam akwarele, pastele, gwasze, rysunki ołówkiem i węglem, a także ceramika, odlewy gipsowe, papier czerpany własnej produkcji oraz prace wykonane z filcu. Głównymi tematami są pejzaże, architektura, detale architektoniczne i martwe natury.

Uroczystość uświetniły występy chóru szkolnego działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu pod kierunkiem Moniki Ilczuk oraz recital muzyki poważnej w wykonaniu: Marty Pełszyk, Urszuli Pełszyk i Kewina Niewiarowskiego.

Wystawę młodych adeptów sztuki będzie można zwiedzać do 26 marca 2015 r.Wystawa prac młodych adeptów sztuki

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki

Wystawa prac plastycznych młodych adeptów sztuki

fot. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl