Program
Sukces Podlaskich Karateków na 25. Mistrzostwach Europy Drukuj
27.03.2015.

Z Hagi w Holandii powróciła reprezentacja Polski, w której składzie znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, Choszczeńskiego Klubu Karate i z Lewina Brzeskiego. Wszystkie Kluby reprezentowały Polską Federację Instytut Budokai Karate z siedzibą w Ciechanowcu.

Nasi zawodnicy brali udział w 25. Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin organizowanych przez International Budo Kai, której Prezydentem jest Kancho Gerard Gordeau (9 dan).

W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje Holandi, Polski, Włoch, Węgier, Łotwy, Szwajcarii, Chorwacji, Francji, Belgii, Niemiec i Danii.

Przed walkami Seniorów zostały rozegrane w formie meczu międzynarodowego walki juniorów do 17. roku życia, w których sukces odniósł Jacek Misiewicz z Zambrowa, wielokrotny Mistrz Polski zdobywając 1 miejsce w kategorii + 70 kg, otrzymując Honorowy tytuł Mistrzostw Europy. Drugim juniorem, który zajął 1 miejsce był 14-letni Bartosz Kochanek z Choszczna.

W walkach seniorów, brązowy medal zdobyła Dorota Perz (1 dan), zawodniczka trenująca w Ciechanowcu, na co dzień Pracownik Agencji Ochrony Global Security, która to firma była jednym ze sponsorów wyjazdu naszej zawodniczki. Dorota jest także samodzielnym instruktorem karate w Mielniku.

Jednym z Gości Mistrzostw Europy był wielokrotny Mistrz Świata K1 Semmy Schilt, z którym nasi zawodnicy mieli okazję się spotkać. Kierownikiem Reprezentacji Polski był Shihan Artur Więzowski, Trenerem Sensei Robert Gaździk i Sensei Mirosław Sędrowski.