Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu Drukuj
17.04.2015.

W Ciechanowcu odbyły się „Ćwiczenia aplikacyjne pracy sztabu Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w zakresie prowadzenia działań podczas wystąpienia zagrożenia powodziowego oraz usuwania skutków powodzi”.

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu


Celem ćwiczeń było przygotowanie służb i podmiotów odpowiedzialnych za realizację działań podczas wystąpienia zagrożenia powodziowego, usuwania skutków powodzi oraz doskonalenie koordynacji ich pracy.

W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem, Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Białymstoku, Starosta Wysokomazowiecki, Wójt Gminy Siemiatycze, Burmistrz Ciechanowca i Gminny Komendant OSP w Ciechanowcu.

Uczestnicy ćwiczeń zapoznali się z informacjami na temat zagrożenia powodziowego w gminie Ciechanowiec, powiatach wysokomazowieckim i siemiatyckim oraz całym województwie podlaskim. Omówione też zostały działania profilaktyczne i stan przygotowań do podjęcia działań przez poszczególne instytucje reprezentowane na spotkaniu.

Część teoretyczna ćwiczeń została uzupełniona o pokaz praktycznej działalności strażaków z OSP Ciechanowiec w zastosowaniu łodzi płaskodennej.Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe w Ciechanowcu

fot. Olga Regina Tomaszewska MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl