Senior i przyroda Drukuj
03.06.2015.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zrealizował projekt pt. „Senior i przyroda” finansowany z Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. 
   
Senior i przyroda


Projekt przebiegał dwuetapowo: dwudziestoosobowa grupa seniorów zwiedziła Ośrodek Edukacyjny Nadleśnictwa Rudka. Specjalista ds. edukacji ekologicznej zapoznał uczestników z aranżacją ekologiczną w plenerze, wskazał na związek człowieka z lasem oraz znaczenie rezerwatów przyrody. W dalszej części wyjazdu w Białowieży poznano Muzeum Przyrodniczo-Leśne, najstarsze w województwie podlaskim, usytuowane w nowoczesnym budynku, w którym w innowacyjny i atrakcyjny sposób prezentowane są zbiory przyrodnicze. Uczestnicy wyjazdu podziwiali panoramę okolicy na tarasie widokowym, a także zwiedzili rezerwat żubrów.

Poza planem wyjazdu, w drodze powrotnej skorzystano z możliwości wysłuchania finałowego koncertu XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej w Soborze Św. Trójcy.

W drugim etapie projektu, z pozyskanego w czasie wyjazdu i wysuszonego materiału roślinnego, wykonano w czasie warsztatów pod kierunkiem trenera 20 mini zielników  - zakładek do książek, które przekazano do Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu celem nagrodzenia najaktywniejszych, młodych czytelników.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział i zachęcamy do dalszej współpracy.

                                      

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes UTWSenior i przyroda

Senior i przyroda

Senior i przyroda

Senior i przyroda

Senior i przyroda

Senior i przyroda

Senior i przyroda

fot. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl