buy medication online
 
Ciechanowiec i Saint-Germain-les-Corbeil podpisały porozumienie Drukuj
23.06.2015.

W tym roku mija 20-lecie podpisania umów o partnerstwie pomiędzy Ciechanowcem i Rosbach vor der Höhe oraz pomiędzy Saint-Germain-lès-Corbeil i Rosbach vor der Höhe.

Ciechanowiec i Saint-Germain-lès-Corbeil podpisały porozumienie o partnerstwie miast

fot. R. Szuszkiewicz, J. Klimowicz, K. Niewiarowski


Dzięki Rosbach v.d. Höhe, które jest miastem partnerskim zarówno naszego, jak i francuskiego miasta, już kilka lat temu zostały nawiązane kontakty pomiędzy Ciechanowcem i Saint-Germain-lès-Corbeil. Uroczyste obchody 20-lecia porozumień o partnerstwie, które rozpoczęły się we Francji, stały się okazją do potwierdzenia trójstronnej współpracy i podpisania 24 maja 2015 roku umowy partnerskiej pomiędzy Ciechanowcem i Saint-Germain-lès-Corbeil.

Saint-Germain-lès-Corbeil to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Essonne. Położone jest na prawym brzegu Sekwany, w regionie nazywanym "Brie française". Miejscowość istnieje od VI w., jego najważniejszymi zabytkami są zamek i kościół. Pierwszy zamek datowany na 1312 r. został zbudowany przez Geoffreya Merricka, bogatego i ważnego obywatela Paryża, kamerdynera króla Filipa Pięknego. W późniejszych latach był wielokrotnie niszczony i odbudowywany - obecny zamek powstał w 1846 roku, gdy nowymi właścicielami posiadłości została rodzina Darblay. Kościół jest głównym elementem bogatego dziedzictwa miasta. W VI w. St. Germain, biskup Paryża, zbudował nieistniejący już kościół pw. Saint Vincent'a, hiszpańskiego męczennika. Obecny kościół został zbudowany w XII  w. w stylu przejściowym pomiędzy stylem późnoromańskim a wczesnogotyckim pw. Saint Germain - Saint Vincent. Jego oryginalna dzwonnica o wysokości 60 m zawaliła się w 1793 roku, w jej miejsce w 1835 roku zbudowano skromną wieżę na szczycie fasady. Kościół został całkowicie odnowiony pod koniec XIX wieku przez rodzinę Darblay - wtedy fasada nad portalem została ozdobiona rzeźbami Roberta Eliasa. Najcenniejszym zabytkiem są XIII-wieczne witraże przedstawiające główne epizody Męki Pańskiej i Drzewo Jessego (genealogię Chrystusa).

Trzydniowe uroczystości we Francji upłynęły pod znakiem rywalizacji sportowej - odbył się turniej tenisa ziemnego, golfa i turniej piłki nożnej. Młodzi piłkarze COKiS Ciechanowiec rywalizowali w turnieju z 24 drużynami z Niemiec, Belgii, Portugalii i kilku regionów Francji. Gościem specjalnym był francuski piłkarz Claude Makélélé. W czasie swojej kariery grał m.in. w FC Nantes, Olympique Marsylia, Realu Madryt, Chelsea i Paris Saint Germain. W reprezentacji Francji rozegrał 71 spotkań, a po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem.

Druga część obchodów odbyła się w Rosbach v.d. Höhe pod nazwą Międzynarodowy Festiwal Przyjaźni. Delegacje z Polski i Francji uczestniczyły w uroczystym otwarciu nowego, "zielonego" budynku administracji firmy REWE, a wieczorem zaprezentowały swój muzyczny program. Ciechanowiec reprezentowała Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa COKiS, Francję piosenkarka Myriam Jabaly, a Niemcy muzyk Rainer Hild występujący z córką Sarą. Inną atrakcją dwudniowych uroczystości była możliwość spróbowania narodowych specjałów przygotowanych przez tłumaczy - wolontariuszy: francuskiego quiche na stoisku państwa Brunk, polskich pierogów państwa Wierzchowskich, a także degustacja dań włoskich, irańskich, afgańskich i fińskich oferowanych na innych straganach.

Zakończenie obchodów nastąpi w Ciechanowcu w czasie festynu "Wianki na Nurcu", na którym będą obecne delegacje z miast partnerskich Ciechanowca: Saint-Germain-lès-Corbeil, Dotnuva i Rosbach vor der Höhe.

 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card