Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu Drukuj
26.08.2015.

Przy kaplicy pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, na Osiedlu nr 1 powstaje plac zabaw. Pieniądze na ten cel zostały zebrane podczas festynu, który odbył się w czerwcu tego roku.

 
Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI

Całość inwestycji ma wynieść 55 tys. złotych. Na razie zakupiony i zamontowany został pierwszy certyfikowany element placu zabaw, który kosztował 11360 złotych. Ponad 8 tysięcy udało się zebrać podczas czerwcowego festynu, a pozostałe brakujące środki pochodzą z wpłat mieszkańców Ciechanowca oraz od lokalnych firm.

Teren pod budowę udostępniła parafia pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, która zaprasza do korzystania z placu zabaw wszystkie chętne dzieci i ich rodziców. Najmłodsi mieszkańcy osiedla już przetestowali nowy zestaw. „Dla dzieci jest to niewątpliwie atrakcja. My rodzice też jesteśmy zadowoleni, że nie musimy iść dwa kilometry na plac zabaw, który znajduje się po drugiej stronie rzeki” - powiedziała mieszkanka Osiedla nr 1.

Parafia wraz z mieszkańcami nadal szuka źródeł dofinansowania pozostałych elementów placu. W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, odbędzie się Piknik „Zakończenie wakacji”, podczas którego zbierane będą brakujące fundusze. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, i tak jak w czerwcu będzie można odwiedzić stoiska z pysznymi ciastami, mrożoną kawą, napojami, a nawet koktajlami mlecznymi, zjeść kiszkę ziemniaczaną, kaszankę, bigos, kiełbaski z rożna i inne smakowitości, a także zakupić wyroby rękodzieła i wziąć udział w  konkursach.

Przewidziane są atrakcje dla młodszych i starszych uczestników imprezy, w tym potańcówka na świeżym powietrzu. Oprawę muzyczną zapewni Krzysztof Koc z zespołem. Dodatkową atrakcją będzie występ Ciechanowieckiej Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej pod batutą Sławomira Leszczyńskiego.

Organizator zbiórki ks. Andrzej Polakowski, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, informuje wszystkich zainteresowanych wsparciem budowy placu zabaw, że specjalnie na ten cel parafia utworzyła subkonto – nr rachunku bankowego: 14 8749 0006 0004 0370 2000 0040.

Wizualizacja placu zabaw

 

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu

Powstaje nowy plac zabaw w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl