Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca Drukuj
08.01.2016.

Już po raz czwarty, w Święto Objawienia Pańskiego sprzed siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do żłóbka betlejemskiego w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przemaszerował uroczysty Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca

fot. A. Kieliszek MPI


W ciechanowieckim marszu wzięły udział dzieci z przedszkola, uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w Ciechanowcu, Łempicach, Radziszewie Starym i Kocach-Schabach, gimnazjum, Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe, kolędnicy z Pobikier oraz mieszkańcy miasta i gminy. Wielu uczestników przystroiło głowy koronami lub przebrało się w stroje charakterystyczne dla krajów azjatyckich i afrykańskich.

Silny mróz nie odstraszył uczestników orszaku, którzy zostali po mszy św. na placu Ks. K. Kluka, aby wspólnie śpiewać kolędy. Można było ogrzać się przy koksownikach ustawionych przez strażaków, rozgrzać gorącą herbatą i bigosem przygotowanymi przez właścicieli i pracowników Hotelu Nowodwory. Tradycyjnie już dziczyznę dodaną do bigosu dostarczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu.

Pracownicy i podopieczni ciechanowieckiego Środowiskowego Domu Pomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa upiekli dla kolędników rogaliki, które rozdawał wszystkim Burmistrz Ciechanowca oraz pracownicy ŚDP.

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrody ufundowali Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Nagrody wśród dzieci i młodzieży zdobyli: Oliwia Łuniewska, Weronika Chicheł, Błażej Radziszewski, Kinga Krysińska, Ola Niemyjska, Antoni Pawluk, Antonina Gołębiewska, Michalina Lipska, Agata Chojnowska, a wśród dorosłych Jolanta Koziarska i Zygmunt Major.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Proboszcz Parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl