Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu Drukuj
03.03.2016.
 
W Ciechanowcu gościła grupa absolwentów Szkoły Liderów. Wizyta studyjna miała na celu wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z wszelkimi przejawami aktywności społecznej na terenie Gminy Ciechanowiec, w szczególności z działalnością organizacji pozarządowych. 

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

fot. Marcin Skonieczka


W trakcie pobytu uczestnicy zapoznali się działalnością lokalnych organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, Podlaskiej Fundacji Empatia, Stowarzyszenia Razem i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pobikry oraz odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, filię biblioteki w Winnej-Poświętnej, świetlicę i remizę OSP w Radziszewie-Królach, pomnik żołnierzy napoleońskich, pomnik pomordowanej ludności żydowskiej w Pobikrach, obie ciechanowieckie parafie oraz parafie w Winnej-Poświętnej i Pobikrach, a także „Ziołowy Zakątek" w Korycinach i hodowlę alpak w Bujence. 

Gospodarzem i przewodnikiem był burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko – absolwent I edycji Szkoły Liderów. Pozostali członkowie wizytującej grupy to:  Grzegorz Dudzik - burmistrz Zielonki, Jakub Kochowicz - wójt Gminy Lisewo, Rafał Mathiak - wójt Gminy Klembów, Monika Piotrowska – zastępca burmistrza Czarnkowa, Magdalena Sałek - wójt Gminy Jabłonna, Marcin Skonieczka - wójt Gminy Płużnica oraz Krzysztof Zacharzewski - burmistrz Złocieńca.

Wizyta studyjna została sfinansowana ze środków programu Liderzy PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Szkoła Liderów.


Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) to innowacyjny i kompleksowy program rozwojowy dla liderek i liderów działających na rzecz rozwoju lokalnych środowisk, a w szczególności dla uczestników programów PAFW. Program jest realizowany od 2004 roku przez Szkołę Liderów. Powstał, aby wzmocnić i utrwalić wpływ inicjatyw PAFW na rzeczywistość społeczną Polski oraz rozwijać liderski potencjał w środowiskach lokalnych.

Obecnie ruszyła rekrutacja do XII edycji Programu Liderzy PAFW. Termin naboru upływa 8 marca 2016 r. Udział w Programie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą wyłącznie koszty dojazdu do Warszawy na cztery szkolenia, inaugurację i zakończenie Programu (razem 6 podróży).


Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl