Program
Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu Drukuj
03.03.2016.
 
W Ciechanowcu gościła grupa absolwentów Szkoły Liderów. Wizyta studyjna miała na celu wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z wszelkimi przejawami aktywności społecznej na terenie Gminy Ciechanowiec, w szczególności z działalnością organizacji pozarządowych. 

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

fot. Marcin Skonieczka


W trakcie pobytu uczestnicy zapoznali się działalnością lokalnych organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, Podlaskiej Fundacji Empatia, Stowarzyszenia Razem i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pobikry oraz odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, filię biblioteki w Winnej-Poświętnej, świetlicę i remizę OSP w Radziszewie-Królach, pomnik żołnierzy napoleońskich, pomnik pomordowanej ludności żydowskiej w Pobikrach, obie ciechanowieckie parafie oraz parafie w Winnej-Poświętnej i Pobikrach, a także „Ziołowy Zakątek" w Korycinach i hodowlę alpak w Bujence. 

Gospodarzem i przewodnikiem był burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko – absolwent I edycji Szkoły Liderów. Pozostali członkowie wizytującej grupy to:  Grzegorz Dudzik - burmistrz Zielonki, Jakub Kochowicz - wójt Gminy Lisewo, Rafał Mathiak - wójt Gminy Klembów, Monika Piotrowska – zastępca burmistrza Czarnkowa, Magdalena Sałek - wójt Gminy Jabłonna, Marcin Skonieczka - wójt Gminy Płużnica oraz Krzysztof Zacharzewski - burmistrz Złocieńca.

Wizyta studyjna została sfinansowana ze środków programu Liderzy PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Szkoła Liderów.


Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) to innowacyjny i kompleksowy program rozwojowy dla liderek i liderów działających na rzecz rozwoju lokalnych środowisk, a w szczególności dla uczestników programów PAFW. Program jest realizowany od 2004 roku przez Szkołę Liderów. Powstał, aby wzmocnić i utrwalić wpływ inicjatyw PAFW na rzeczywistość społeczną Polski oraz rozwijać liderski potencjał w środowiskach lokalnych.

Obecnie ruszyła rekrutacja do XII edycji Programu Liderzy PAFW. Termin naboru upływa 8 marca 2016 r. Udział w Programie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą wyłącznie koszty dojazdu do Warszawy na cztery szkolenia, inaugurację i zakończenie Programu (razem 6 podróży).


Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu

Liderzy z wizytą studyjną w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl