Program
Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
24.03.2016.

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został jubileuszowy X Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Organizowany od 2007 roku turniej jest jednym z największych w Polsce, w tym roku do rywalizacji stanęło 110 zawodników i zawodniczek.
 
Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Ciechanowca

fot. A. Kieliszek MPI


Na starcie stanęło 40 pań reprezentujących dwie federacje szachowe i 70 panów, wśród których było 16 zawodników z rankingiem FIDE. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo). Sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

Nagrody przyznawane były w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 13 lat, do 16 lat oraz seniorów, osobno wśród kobiet i mężczyzn.

W kategorii wiekowej I (seniorów) zwyciężyli Magdalena Jóźwiak (ZSOiZ w Ciechanowcu) i Cezary Borowy (Małkinia Górna); w kategorii II (16) Paulina Golwiej (Sarnaki) i Jakub Niczyporuk (Biała Podlaska); w kategorii III (13) Eliza Mroczkowska (SP 5 Łomża) i Adrian Budzisz (MDK Białystok); w kategorii IV (10) Adrianna Staniewicz (Wasilków) i Karol Krahel (MDK Białystok).

Puchar Burmistrza Ciechanowca wśród kobiet zdobyła Eliza Mroczkowska (SP 5 Łomża) a wśród mężczyzn Cezary Borowy (Małkinia Górna). Nagrody i statuetki otrzymali zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Wręczono także pamiątkowe puchary najmłodszej uczestniczce i najmłodszemu uczestnikowi turnieju.

Oprócz wyłonienia zwycięzców, organizatorom ciechanowieckich zawodów zależy na rozwijaniu umiejętności oraz popularyzacji sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Burmistrz Ciechanowca docenił ich dziesięcioletnie starania i wręczył pamiątkowe statuetki Małgorzacie Bekier, Mirosławie Chojnowskiej i Sławomirowi Sobocińskiemu.

Sławomir Sobociński dziękując burmistrzowi powiedział: Zwiększająca się z roku na rok liczba uczestników Turnieju Szachowego im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca, jest dowodem, że szachy odradzają się. Tu w Ciechanowcu czuć prawdziwość słów, które są mottem Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) - Jesteśmy jedną rodziną (łac. Gens una sumus).

Zainteresowani mogą poznać wszystkie informacje na temat zawodników, kojarzenia par i wyników turnieju na stronie www.chessarbiter.com .


Czesław Burdziuk (1945-2006)
- nauczyciel WF, przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami - uczył dzieci i młodzież gry w szachy oraz organizował wyjazdy na turnieje.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl