Budowa placu zabaw dobiega końca Drukuj
01.04.2016.

Dobiegają końca prace przy budowie placu zabaw znajdującym się przy kaplicy pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu. Pozostały jeszcze do zamontowania dwa zestawy w cenie około 10 tys. złotych

Budowa placu zabaw dobiega końca

fot. Stowarzyszenie Razem


W sierpniu 2015 roku, podczas pierwszego  etapu budowy placu zabaw, zamontowano zestaw integracyjny. Miesiąc później w drugim etapie pojawił się 25 metrowy zjazd linowy, karuzela tarczowa oraz bujak. Na trzeci etap trzeba było czekać do wiosny 2016 roku, kiedy to ustawiono: auto, lokomotywę z wagonem, potrójną ściankę wspinaczkową, podwójną i pojedynczą huśtawkę oraz huśtawkę ważkę, a także dwa bujaki.

Poza urządzeniami niezbędne jest jeszcze wykonanie właściwego podłoża, ogrodzenie placu i ustawienie ławek. Ponadto w celu zapewnienia ochrony przed umyślnym niszczeniem urządzeń konieczne jest oświetlenie i montaż kamer na placu zabaw.

Do tej pory na realizację inwestycji wydano 45 736 złotych. Do sukcesu przedsięwzięcia przyczynili się w dużej mierze darczyńcy, którzy wsparli je finansowo. Pieniądze na ten cel zbierane były podczas festynów, kiermaszu i balów oraz poprzez wpłaty indywidualne na subkonto parafii. 

Organizatorzy zbiórki Grupa Inicjatywna wraz z ks. Andrzejem Polakowskim, proboszczem parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, informują wszystkich zainteresowanych wsparciem budowy placu zabaw, że specjalnie na ten cel zostało utworzone parafialne subkonto - nr rachunku bankowego: 14 8749 0006 0004 0370 2000 0040.

Od samego początku w organizacji zbiórki funduszy, koordynacji działań związanych z transportem i montażem urządzeń bierze udział grupa inicjatywna mieszkańców Osiedla nr 1, którzy postanowili swoją społeczną działalność sformalizować i 20 października 2015 roku zarejestrowali Stowarzyszenie Razem.

                                         
Grupa inicjatywna mieszkańców Osiedla nr 1
Stowarzyszenie Razem


Budowa placu zabaw dobiega końca

Budowa placu zabaw dobiega końca

Budowa placu zabaw dobiega końca

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl