Program
Budowa placu zabaw dobiega końca Drukuj
01.04.2016.

Dobiegają końca prace przy budowie placu zabaw znajdującym się przy kaplicy pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu. Pozostały jeszcze do zamontowania dwa zestawy w cenie około 10 tys. złotych

Budowa placu zabaw dobiega końca

fot. Stowarzyszenie Razem


W sierpniu 2015 roku, podczas pierwszego  etapu budowy placu zabaw, zamontowano zestaw integracyjny. Miesiąc później w drugim etapie pojawił się 25 metrowy zjazd linowy, karuzela tarczowa oraz bujak. Na trzeci etap trzeba było czekać do wiosny 2016 roku, kiedy to ustawiono: auto, lokomotywę z wagonem, potrójną ściankę wspinaczkową, podwójną i pojedynczą huśtawkę oraz huśtawkę ważkę, a także dwa bujaki.

Poza urządzeniami niezbędne jest jeszcze wykonanie właściwego podłoża, ogrodzenie placu i ustawienie ławek. Ponadto w celu zapewnienia ochrony przed umyślnym niszczeniem urządzeń konieczne jest oświetlenie i montaż kamer na placu zabaw.

Do tej pory na realizację inwestycji wydano 45 736 złotych. Do sukcesu przedsięwzięcia przyczynili się w dużej mierze darczyńcy, którzy wsparli je finansowo. Pieniądze na ten cel zbierane były podczas festynów, kiermaszu i balów oraz poprzez wpłaty indywidualne na subkonto parafii. 

Organizatorzy zbiórki Grupa Inicjatywna wraz z ks. Andrzejem Polakowskim, proboszczem parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu, informują wszystkich zainteresowanych wsparciem budowy placu zabaw, że specjalnie na ten cel zostało utworzone parafialne subkonto - nr rachunku bankowego: 14 8749 0006 0004 0370 2000 0040.

Od samego początku w organizacji zbiórki funduszy, koordynacji działań związanych z transportem i montażem urządzeń bierze udział grupa inicjatywna mieszkańców Osiedla nr 1, którzy postanowili swoją społeczną działalność sformalizować i 20 października 2015 roku zarejestrowali Stowarzyszenie Razem.

                                         
Grupa inicjatywna mieszkańców Osiedla nr 1
Stowarzyszenie Razem


Budowa placu zabaw dobiega końca

Budowa placu zabaw dobiega końca

Budowa placu zabaw dobiega końca

 
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl