Noc Bibliotek - atrakcje z książką w roli głównej Drukuj
09.06.2016.

Noc Bibliotek to druga edycja ogólnopolskiej akcji, której celem jest promowanie czytelnictwa i pokazanie biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Ciechanowiecka biblioteka wzięła w niej udział po raz pierwszy.

Noc Bibliotek - atrakcje z książką w roli głównej

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu

Wolno czytać” – to tegoroczne hasło przewodnie Nocy Bibliotek. I słowo „wolno” akurat w tym przypadku nie oznacza powoli, lecz przyzwolenie do lektury, niczym znaku nakazu w fabryce wiedzy jaką jest biblioteka. To hasło towarzyszyło uczestnikom Nocy Bibliotek, która odbyła się 4 czerwca 2016 roku w 1050 miejscach w całym kraju, także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu.

Atrakcji tego wieczoru nie brakowało. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu przedstawiły teatrzyk pod tytułem „Zielony Kapturek”, następnie w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” odbyła się „podróż” po wszystkich zakamarkach biblioteki w celu odnalezienia ukrytych książek, które później były czytane. Przez cały czas odbywały się gry i zabawy z książką w roli głównej.

O godzinie dwudziestej odbyło się spotkanie z pasjonatami literatury gatunku horror. Do wkroczenia w świat grozy i niepokoju dołączyli uczniowie z Gimnazjum oraz młodzież z Dyskusyjny Klub Książki przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ciechanowcu.

Organizatorami Nocy Bibliotek była Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika oraz Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

                                                     
Miejska Biblioteka Publiczna
w Ciechanowcu

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl