Noc Bibliotek - atrakcje z książką w roli głównej Drukuj
09.06.2016.

Noc Bibliotek to druga edycja ogólnopolskiej akcji, której celem jest promowanie czytelnictwa i pokazanie biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Ciechanowiecka biblioteka wzięła w niej udział po raz pierwszy.

Noc Bibliotek - atrakcje z książką w roli głównej

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu

Wolno czytać” – to tegoroczne hasło przewodnie Nocy Bibliotek. I słowo „wolno” akurat w tym przypadku nie oznacza powoli, lecz przyzwolenie do lektury, niczym znaku nakazu w fabryce wiedzy jaką jest biblioteka. To hasło towarzyszyło uczestnikom Nocy Bibliotek, która odbyła się 4 czerwca 2016 roku w 1050 miejscach w całym kraju, także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu.

Atrakcji tego wieczoru nie brakowało. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu przedstawiły teatrzyk pod tytułem „Zielony Kapturek”, następnie w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” odbyła się „podróż” po wszystkich zakamarkach biblioteki w celu odnalezienia ukrytych książek, które później były czytane. Przez cały czas odbywały się gry i zabawy z książką w roli głównej.

O godzinie dwudziestej odbyło się spotkanie z pasjonatami literatury gatunku horror. Do wkroczenia w świat grozy i niepokoju dołączyli uczniowie z Gimnazjum oraz młodzież z Dyskusyjny Klub Książki przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ciechanowcu.

Organizatorami Nocy Bibliotek była Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika oraz Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

                                                     
Miejska Biblioteka Publiczna
w Ciechanowcu

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl