Brązowy medal w rzucie oszczepem Drukuj
22.06.2016.

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki XVI Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko. W finałach wojewódzkich udział wzięło po 16 zawodników w każdej konkurencji. Szkołę Podstawową im. M. Kopernika w Ciechanowcu  reprezentowało czworo uczniów.

Brązowy medal w rzucie oszczepem

Brązowy medal w rzucie oszczepem (400 g) zajęła uczennica klasy VI Paulina Łagoda, podopieczna nauczycielki Joanny Czechowicz. Natomiast o dwa lata młodsza Natalia Tymińska, także trenująca pod opieką Joanny Czechowicz, zajęła V miejsce w konkurencji pchnięcia kulą 2 kg.

Rafał Zdrójkowski uczeń klasy VI zajął VIII miejsce w pchnięciu kulą 4 kg, natomiast Dawid Bachorek, z tej samej klasy, zajął V miejsce w biegu na 600 m. Chłopcy trenują pod opieką nauczyciela Sławomira Pietrzykowskiego.

Wszyscy uczniowie, by zakwalifikować się do finału, musieli pokonać wielu konkurentów biorąc udział w licznych zawodach na szczeblu powiatowym oraz w półfinałach wojewódzkich. Ich wcześniejsze wyniki przedstawiają się następująco: