Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
11.08.2016.

XI Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" zaoferował widzom barwne widowisko prezentujące folklor krajów Ameryki, Azji i Europy.
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania"

fot. Z. Poniatowski MPI


Goszczący w Ciechanowcu uczestnicy festiwalu rano zwiedzili Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka, a po południu kolorowym korowodem przeszli przez miasto na plac Jana Pawła II, gdzie usytuowana była festiwalowa scena.

Wśród licznie zgromadzonej widowni byli marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, delegacje miast partnerskich Ciechanowca na czele z merem Saint-Germain-lès-Corbeil Yannem Pételem i burmistrzem Rosbach vor der Höhe Thomasem Alberem.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: "Jonce Hristovski" ze Skopje w Macedonii, "Javornicek" z Brna w Czechach, "Taipei Folk Orchestra" z Taipei na Tajwanie, "Bailey Mountain Cloggers" z Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych Ameryki, "Folk Group Vardzia" z Tbilisi w Gruzji, "Gero Axular Dantza Taldea" z Kraju Basków, Folk Group "Radist” z Vinnitsy na Ukrainie i Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie" z Bydgoszczy. Jako gość specjalny wystąpiła Orkiestra Dęta, działająca przy parafii ewangelickiej w Rosbach.

Wszystkie zespoły otrzymały od burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko wydawnictwa i gadżety promujące Ciechanowiec i Podlasie.

Organizatorami XI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” byli: Bielski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki" z Brańska, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Białostockie Muzeum Wsi w Jurowcach.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl