Program
Biblioteka Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo Drukuj
13.10.2016.

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to doskonała okazja, aby odwiedzić szkolne biblioteki i wypożyczyć jedną lub kilka z setek książek tam dostępnych.

Szkolna Biblioteka promuje czytelnictwo

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu


Październik to miesiąc wzmożonych działań promujących czytelnictwo, choć Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu jest aktywna cały rok. Nasze działania polegają głównie na udostępnianiu i reklamowaniu książek wybranych przez uczniów, a kupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do tej pory, w ramach programu, zakupiliśmy 600 książek za około 10 tys. złotych, a łączna kwota jaką otrzymaliśmy na zakup nowych książek wynosi 15 tys. złotych – powiedziała Krystyna Łochnicka nauczycielka prowadząca szkolną bibliotekę. Co ciekawe książki przeznaczone są nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także ich młodszego i starszego rodzeństwa, rodziców i sąsiadów, więc każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – dodaje.

Obecnie w ciechanowieckiej podstawówce realizowanych jest kilka konkursów. Do 31 października potrwa „Konkurs czytelniczy na październik” dotyczący nowości zakupionych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Aby rozwiązać konkursowy test należy czytać plakaty promujące czytelnictwo w szkole i odwiedzić bibliotekę. Ogłoszony został także konkurs fotograficzny "Czytamy wszędzie". Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać na adres gazetkaszkolna@o2.pl maksymalnie trzy zdjęcia prezentujące osoby czytające w różnych, nawet najdziwniejszych miejscach i sytuacjach. Zdjęcia można także przynieść na pendrivie do biblioteki. Konkurs potrwa do 25 października.

Poza tym szkoła rozmieszcza na swoim terenie galerie plakatów, zdjęć i reklam promujących czytelnictwo, a w szkolnej bibliotece organizowane są zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Przy okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowano nie tylko wystawę zwierząt domowych, ale i książek przyrodniczych. Trzecioklasiści włączyli się w akcję przedstawiając krótką inscenizację opartą na wierszu Jana Brzechwy "Na straganie".

Pogoda w październiku sprzyja czytaniu, a jak dodamy do tego, że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to sięgniecie w chłodny, jesienny wieczór po książkę jest z całą pewnością dobrym wyborem – powiedziała jedna z czytelniczek.

 
Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo
 
Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl