Biblioteka Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo Drukuj
13.10.2016.

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to doskonała okazja, aby odwiedzić szkolne biblioteki i wypożyczyć jedną lub kilka z setek książek tam dostępnych.

Szkolna Biblioteka promuje czytelnictwo

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu


Październik to miesiąc wzmożonych działań promujących czytelnictwo, choć Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu jest aktywna cały rok. Nasze działania polegają głównie na udostępnianiu i reklamowaniu książek wybranych przez uczniów, a kupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do tej pory, w ramach programu, zakupiliśmy 600 książek za około 10 tys. złotych, a łączna kwota jaką otrzymaliśmy na zakup nowych książek wynosi 15 tys. złotych – powiedziała Krystyna Łochnicka nauczycielka prowadząca szkolną bibliotekę. Co ciekawe książki przeznaczone są nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także ich młodszego i starszego rodzeństwa, rodziców i sąsiadów, więc każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – dodaje.

Obecnie w ciechanowieckiej podstawówce realizowanych jest kilka konkursów. Do 31 października potrwa „Konkurs czytelniczy na październik” dotyczący nowości zakupionych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Aby rozwiązać konkursowy test należy czytać plakaty promujące czytelnictwo w szkole i odwiedzić bibliotekę. Ogłoszony został także konkurs fotograficzny "Czytamy wszędzie". Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać na adres gazetkaszkolna@o2.pl maksymalnie trzy zdjęcia prezentujące osoby czytające w różnych, nawet najdziwniejszych miejscach i sytuacjach. Zdjęcia można także przynieść na pendrivie do biblioteki. Konkurs potrwa do 25 października.

Poza tym szkoła rozmieszcza na swoim terenie galerie plakatów, zdjęć i reklam promujących czytelnictwo, a w szkolnej bibliotece organizowane są zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Przy okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowano nie tylko wystawę zwierząt domowych, ale i książek przyrodniczych. Trzecioklasiści włączyli się w akcję przedstawiając krótką inscenizację opartą na wierszu Jana Brzechwy "Na straganie".

Pogoda w październiku sprzyja czytaniu, a jak dodamy do tego, że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to sięgniecie w chłodny, jesienny wieczór po książkę jest z całą pewnością dobrym wyborem – powiedziała jedna z czytelniczek.

 
Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo
 
Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo

Biblioteka SzkołPodstawowej w Ciechanowcu promuje czytelnictwo
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl