Program
Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic Drukuj
08.11.2016.
Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic
 
 
We wsi Pobikry oraz wzdłuż ciechanowieckich ulic Kazimierza Uszyńskiego, Kościuszki, 11 Listopada oraz Pińczowskiej zasadzono 21 cisów, 33 klony oraz 24 jarzębiny.

Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic

fot. A. Kieliszek, K. Niewiarowski 


Nasadzenia odbyły się w ramach realizacji projektu „Urządzanie zadrzewień w pasach drogowych dróg gminnych oraz terenów zieleni w Gminie Ciechanowiec”. Przewidywany efekt ekologiczny projektu to: ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, złagodzenie efektu cieplarnianego poprzez nasadzenia drzew, ograniczenie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń powietrza i erozji gleb, zwiększenie ilości siedlisk i źródeł pożywienia dla wielu gatunków zwierząt, w tym ptaków, owadów itp.

Koszt zakupu drzew wyniósł 15 tys. zł, z czego 5 tys. zł to koszt własny Gminy Ciechanowiec a 10 tys. zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach zadania Ochrona Przyrody - Ochrona różnorodności biologicznej i funkcji ekosystemów - Zachowanie i wzbogacanie różnorodności biologicznej - Urządzanie i utrzymanie terenów zieleni, zadrzewień, zakrzewień oraz parków.

W sadzeniu drzew wzięło udział wielu mieszkańców gminy. Cisy w Pobikrach sadziło kilka rodzin pod nadzorem pana Jana Stańczuka. Drzewa przy ul. 11 Listopada zasadzili pracownicy Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Sadzonki przy ul. Kazimierza Uszyńskiego posadzone zostały przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy wsparciu szkoły podstawowej. Drzewa przy ul. Pińczowskiej sadzili Karol Niewiarowski i Michał Poniatowski, zaś klony przy ul. Kościuszki zasadzili pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu.

Wszystkim mieszkańcom, którzy bezinteresownie podjęli się sadzenia drzew serdecznie dziękujemy.
 
 
Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic

Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic

Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic

Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl