Program
Ciechanowiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek Drukuj
31.01.2017.

Według legendy pierwszą kolędę zaśpiewał w XIII wieku święty Franciszek. Najstarsza znana polska kolęda to Zdrow bądź, krolu anjelski z 1424 roku, ale w polskim dorobku muzycznym zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. Zgodnie z liturgią Kościoła Katolickiego kolędy wykonuje się od Pasterki do święta Chrztu Pańskiego (niedziela po 6 stycznia), a w polskiej tradycji dopuszcza się śpiewanie ich do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

 
II Ciechanowiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek

fot. COKiS


Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu i Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu zorganizowały II Ciechanowiecki Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym zgodnie z regulaminem, mogły brać udział osoby zamieszkałe na terenie gminy Ciechanowiec i gmin należących do Dekanatu Ciechanowieckiego.

Uczestnicy mogli zaprezentować jeden utwór spośród trzech odmian pieśni bożonarodzeniowych: kolęd czyli pieśni utrzymanych w konwencji religijnej, pastorałek czyli pieśni o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego oraz współczesnych piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia (np. Jest taki dzień, Jingle Bells, White Christmas).

W siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu zaprezentowało się 21 solistów w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Mirosława Chojnowska, Marzena Kryńska i Jacek Dudek oceniało wykonawców przyjmując następujące kryteria: warunki głosowe i dykcja, muzykalność, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. W trakcie obrad jury wychowankowie Bożeny Sienickiej z klasy 3d Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu zaprezentowali swoje interpretacje kolęd i pastorałek.
 
Jury postanowiło nagrodzić:
w kategorii przedszkola i klasy 0
II miejsce Julia Wodyńska (Łempice) "Nie płacz Jezu"
III miejsce Maciej Szmurło (Łempice) " Nie miały aniołki choinki na święta"
 
w kategorii klasy I-III
I miejsce: Mateusz Pietraniuk (Ciechanowiec) "Kołysanka"
II miejsce Michalina Lipska (Ciechanowiec) " Oj maluśki, maluśki"
III miejsce  Magdalena Radziszewska (Łempice) "Do Betlejem"
wyróżnienia: Andżelika Kosińska (Perlejewo)
 
w kategorii klasy IV-VI
I miejsce: Julita Wójcik (Perlejewo) "Blask nad Judeą"
II miejsce Kacper Klepacki (Perlejewo) "Z narodzenia Pana"
III miejsce Amelia Czarnecka (Ciechanowiec) " Szczęśliwych tylko dni"
 
w kategorii gimnazjum
I miejsce Mateusz Kawalec (Ciechanowiec) "Bardzo cicha noc"
II miejsce Kamila Kryńska (Perlejewo) "Dziś z radością śpiewamy"
III miejsce Julia Rusiniak (Ciechanowiec) "Święta w nas"
wyróżnienia: Joanna Leszczyńska, Sara Majewska


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl