Karatecy z Ciechanowca na medal Drukuj
16.02.2017.

Trzy złote medale i jeden srebrny wywalczyli młodzi mieszkańcy gminy Ciechanowiec w Pucharze Polski Furo Karate, który odbył się w Wiśniowej Górze pod Łodzią. 

Karatecy z Ciechanowca na medal

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


Zawodnicy rywalizowali w przedziale wiekowym 5-10 lat, juniorów 11-17 lat, seniorów 18-39 lat i weteranów +40 lat i +50 lat. Zawody został rozegrane w kilku formułach walki: Furo Grappling (dzieci, młodzież, seniorzy, weterani), kumite semi knock-down (młodzież, dorośli) i K-1 (seniorzy) i Furo Full Ruls (formuła MMA) – seniorzy. Zawody zorganizował Sensei Kamil Bazelak  przedstawiciel IFO Organization.

W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate wychowankowie shihan Artura Więzowskiego i sensei Roberta Gaździka. Trenerem i opiekunem reprezentacji był sensei Wojciech Zagdański. Kategoria juniorek najmłodszych zarówno w grapplingu jak i w kumite semi knockdown należała do Oliwii Puchalskiej z Ciechanowca, która wywalczyła dwa złote krążki. Złoty medal wywalczyła także Klaudia Łukasiuk z Bujenki walcząca w kategorii Kumite, a najmłodszy z zawodników reprezentujących Mazowiecko-Podlaski Klub Karate Kacper Łukasiuk zdobył II miejsce i tytuł wicemistrza Pucharu Polski. W kategorii full contakt kumite do 75 kg zwyciężył Jacek Misiewicz z Zambrowa, a w formule K-1 (kickboxing) złoto wywalczył kolejny zawodnik Klubu Michał Krajewski.

Zawody odbywały się w oktagonie, czyli w klatce i dla dwójki naszych zawodników było to trudne doświadczenie, z którym poradzili sobie bardzo dobrze. Ogólnie walki stały na wysokim poziomie i były bardzo twarde. Walki juniorów trwały dwa razy po 3 minuty bez specjalnych bonusów za trafienia czystym mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). Głównie dominowały starcia w formule MMA. – relacjonował shihan Artur Więzowski prezes ciechanowieckiego Klubu.

Karatecy z Ciechanowca na medal

Karatecy z Ciechanowca na medal

Karatecy z Ciechanowca na medal

Karatecy z Ciechanowca na medal

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl