Karatecy z Ciechanowca na medal Drukuj
16.02.2017.

Trzy złote medale i jeden srebrny wywalczyli młodzi mieszkańcy gminy Ciechanowiec w Pucharze Polski Furo Karate, który odbył się w Wiśniowej Górze pod Łodzią. 

Karatecy z Ciechanowca na medal

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


Zawodnicy rywalizowali w przedziale wiekowym 5-10 lat, juniorów 11-17 lat, seniorów 18-39 lat i weteranów +40 lat i +50 lat. Zawody został rozegrane w kilku formułach walki: Furo Grappling (dzieci, młodzież, seniorzy, weterani), kumite semi knock-down (młodzież, dorośli) i K-1 (seniorzy) i Furo Full Ruls (formuła MMA) – seniorzy. Zawody zorganizował Sensei Kamil Bazelak  przedstawiciel IFO Organization.

W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate wychowankowie shihan Artura Więzowskiego i sensei Roberta Gaździka. Trenerem i opiekunem reprezentacji był sensei Wojciech Zagdański. Kategoria juniorek najmłodszych zarówno w grapplingu jak i w kumite semi knockdown należała do Oliwii Puchalskiej z Ciechanowca, która wywalczyła dwa złote krążki. Złoty medal wywalczyła także Klaudia Łukasiuk z Bujenki walcząca w kategorii Kumite, a najmłodszy z zawodników reprezentujących Mazowiecko-Podlaski Klub Karate Kacper Łukasiuk zdobył II miejsce i tytuł wicemistrza Pucharu Polski. W kategorii full contakt kumite do 75 kg zwyciężył Jacek Misiewicz z Zambrowa, a w formule K-1 (kickboxing) złoto wywalczył kolejny zawodnik Klubu Michał Krajewski.

Zawody odbywały się w oktagonie, czyli w klatce i dla dwójki naszych zawodników było to trudne doświadczenie, z którym poradzili sobie bardzo dobrze. Ogólnie walki stały na wysokim poziomie i były bardzo twarde. Walki juniorów trwały dwa razy po 3 minuty bez specjalnych bonusów za trafienia czystym mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). Głównie dominowały starcia w formule MMA. – relacjonował shihan Artur Więzowski prezes ciechanowieckiego Klubu.

Karatecy z Ciechanowca na medal

Karatecy z Ciechanowca na medal

Karatecy z Ciechanowca na medal

Karatecy z Ciechanowca na medal

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na kiermasz książki
Zaproszenie na Kiermasz książkiOd 23 maja do 1 czerwca przy siedzibie Biblioteki w Ciechanowcu, odbywa się kiermasz książek, które można kupić już za złotówkę. Kiermasz będzie czynny w godzinach pracy Biblioteki, w dni powszednie od 8.00... »»
 
Zaproszenie na kino plenerowe
COKiS zaprasza na koncertO godzinie 21.00, w sobotę 3 czerwca, na placu obok kościoła pw. NMP z Fatimy zostanie wyświetlony film animowany pt. "W głowie się nie mieści". To pierwszy z czterech seansów filmowych... »»
 
Wieczorne czytanie książek
Wieczorne czytanie książek3 czerwca o godz.19.00 w bibliotece Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu odbędzie się wieczorne czytanie książek pod hasłem „Czytanie porusza”. W programie gry i zabawy promujące czytelnictwo... »»
 
Firma z branży odzieżowej zatrudni sprzedawców i ekspedientki
Oferta pracy: krawcowe i szwaczki W związku z planowanym przez VISIONARY Sp. z o.o. - projektanta mody damskiej, uruchomieniem w najbliższym czasie w Ciechanowcu sklepu z elegancką odzieżą... »»
 
Firma z branży odzieżowej zatrudni krawcowe i szwaczki
Oferta pracy: krawcowe i szwaczkiW związku z planowanym przez VISIONARY Sp. z o.o. - projektanta mody damskiej, uruchomieniem w najbliższym czasie w Ciechanowcu zakładu krawieckiego... »»
 
Komunikat w sprawie zatruć pszczół
Komunikat  w sprawie zatruć pszczół Coraz częściej dochodzi do zatruć owadów zapylających co pokazuje, że niektórzy rolnicy zapominają o przestrzeganiu zasad dobrej praktyki rolniczej o nie stosowaniu środków toksycznych dla pszczół... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl