Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych Drukuj
02.06.2017.

W Ciechanowcu odbyły się trzydniowe II Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych, w których udział wzięło prawie 160 pasjonatów sztuki żołnierskiej z całej Polski.

 
Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza


Wśród uczestników byli uczniowie: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie oraz członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” ze Zgierza, Wrocławia, Kalisza, Warszawy, Międzyborowa, Łodzi i Grójca.

W programie manewrów przewidziane były zajęcia teoretyczne, udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Paradnej, integracyjny mecz piłki nożnej oraz możliwość oddania krwi w punkcie honorowego krwiodawstwa utworzonym w ZSOiZ. Ponadto uczniowie podzieleni na 3 grupy „Alfa”, „Bravo” i „Charlie” wykonywali przydzielone zadania: m.in. marsz terenowy na orientację, marsz zadaniowy w pełnym oporządzeniu bojowym, działania wojenne, szkolenie technik taktyki medycznej, przeprawa przez rzekę z pełnym zabezpieczeniem bojowym, rozpoznanie, kontakt ogniowy z okupantem, odpowiadanie ogniem na zagrożenie czy zerwanie kontaktu z ubezpieczeniem.

Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Strzelecki „Strzelec” przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl