Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych Drukuj
02.06.2017.

W Ciechanowcu odbyły się trzydniowe II Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych, w których udział wzięło prawie 160 pasjonatów sztuki żołnierskiej z całej Polski.

 
Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza


Wśród uczestników byli uczniowie: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie oraz członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” ze Zgierza, Wrocławia, Kalisza, Warszawy, Międzyborowa, Łodzi i Grójca.

W programie manewrów przewidziane były zajęcia teoretyczne, udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Paradnej, integracyjny mecz piłki nożnej oraz możliwość oddania krwi w punkcie honorowego krwiodawstwa utworzonym w ZSOiZ. Ponadto uczniowie podzieleni na 3 grupy „Alfa”, „Bravo” i „Charlie” wykonywali przydzielone zadania: m.in. marsz terenowy na orientację, marsz zadaniowy w pełnym oporządzeniu bojowym, działania wojenne, szkolenie technik taktyki medycznej, przeprawa przez rzekę z pełnym zabezpieczeniem bojowym, rozpoznanie, kontakt ogniowy z okupantem, odpowiadanie ogniem na zagrożenie czy zerwanie kontaktu z ubezpieczeniem.

Organizatorem przedsięwzięcia był Związek Strzelecki „Strzelec” przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl