Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Drukuj
30.08.2017.

18 sierpnia odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 690 Ostrożany – Ciechanowiec. 


Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców

fot. Wrota Podlasia


W uroczystym rozpoczęciu tej wyczekiwanej od lat inwestycji uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Mikołaj Janowski, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, Wicestarosta Wysokomazowiecki Leszek Gruchała, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki, Wójt Gminy Grodzisk Antoni Tymiński i Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Józef Sulima.

Wszyscy obecni podkreślali znaczenie rozpoczynającej się przebudowy. Wykorzystywana nie tylko przez mieszkańców powiatów siemiatyckiego i wysokomazowieckiego, ale też w ruchu międzynarodowym, łącząca drogi krajowe nr 19 i 63, droga wojewódzka nr 690 była od dawna w bardzo złym stanie technicznym. Teraz na długości 18,5 km jezdnia ma być przebudowana i poszerzona do szerokości siedmiu metrów oraz wzbogacić się o ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów.

Roboty budowlane, które będzie prowadziło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export – Pribex Sp. z o.o z Warszawy, potrwają do końca września 2018 roku.

Projekt pod nazwą „Ciechanowiec – Ostrożany – przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 690” został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji to 69 965 702, 03 zł.


Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców

Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców

Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców

Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców

Inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl