Program
100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic Drukuj
19.09.2017.

Jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła Pani Helena Mościcka, która urodziła się 16 września 1917 roku w Tworkowicach, w rodzinie Zofii i Stanisława Tenderendów, jako jedna z pięciorga rodzeństwa. 

100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic

fot. P. Filiński


29 października 1938 roku zawarła w Ciechanowcu związek małżeński z Franciszkiem Mościckim. Miała szóstkę dzieci, jednak czwórka z nich zmarła bardzo wcześnie. Doczekała się pięciu wnuków i pięciu prawnuków.

Pani Helena należała do kobiet, które nie poddawały się losowi. Wcześnie owdowiała i sama wychowała dwóch synów Stanisława i Zygmunta oraz przejęła ciężar prowadzenia gospodarstwa rolnego. Ze wspomnień wnuka jubilatki, Krzysztofa Mościckiego, rysuje się obraz silnej, odważnej i samodzielnej kobiety, która mając ponad 80 lat sama jeździła pociągiem w odwiedziny do syna i wnuków do Kielc, zajmowała się prawnuczką. W wolnych chwilach lubiła robić na drutach i odwiedzać mieszkających kilka kilometrów dalej brata i siostrę.

W uroczystości przygotowanej w rodzinnym domu pani Heleny, w Tworkowicach, uczestniczyła jej najbliższa rodzina, a także zaproszeni goście Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Niewiarowska i kierownik KRUS w Wysokiem Mazowieckiem Piotr Paprocki. Pani Helena otrzymała kwiaty, pamiątkowy grawerton i kosz słodyczy, listy gratulacyjne i życzenia, które z tej okazji przesłali jej Prezes Rady Ministrów i Wojewoda Podlaski.


100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic

100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic

100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic

100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic

100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic
 
100-lecie urodzin Pani Heleny Mościckiej z Tworkowic

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Konkurs "Nie stój w kolejce..."
Konkurs "Nie stój w kolejce..." Każda osoba pełnoletnia może wziąć udział w Konkursie „Nie stój w kolejce - zarejestruj się do lekarza przez Internet”. Do wygrania jest jeden z pięciu tabletów marki HUAWEI MediaPad T3 10 LTE...  »»
 
Unieważnienie konkursów ofert
logo NGO
Zarząd Województwa Podlaskiego unieważnia otwarte konkursy ofert, na wykonanie zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości... »»
 
Koniec roku w NGO
logo NGO
Koniec roku to czas gdy organizacje pozarządowe rozliczają projekty, piszą sprawozdania, sprawdzają czy zostały opłacone wszelkie faktury i rachunki związane z realizacją zadań finansowanych z dotacji... »»
 
Pomóżmy Bogusi spełnić marzenie
Pomóżmy Bogusi spełnić marzenie. Potrzebna pomoc finansowaBogusia mieszka w Ciechanowcu. Choruje na rzadkie schorzenie. Teraz ma szansę na operację i na normalne życie. Można pomóc Bogusi wysyłając sms, wpłacając dowolną kwotę przez Siepomaga.pl... »»
 
Burmistrz Ciechanowca odwołuje otwarty konkurs ofert
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca odwołuje otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Ciechanowiec z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży w 2018... »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 18.12.2017 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl