Program
Dzień Edukacji Narodowej - uznanie i wyrazy wdzięczności Drukuj
18.10.2017.

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W auli szkoły zebrali się nauczyciele i pracownicy administracyjni obecnie pracujący w szkole, ci którzy w niej pracowali oraz kadra byłego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

Dzień Edukacji Narodowej - uznanie i wyrazy wdzięczności

fot. A. Kieliszek MPI


Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki, Sekretarz Gminy Ciechanowiec Agnieszka Uszyńska, Inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu Barbara Czarnecka.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja do złożenia podziękowań za zaangażowanie i poświęcenie jakie pracownicy jednostek edukacyjnych wkładają w nauczanie dzieci. Z tej okazji w imieniu całej społeczności Gminy Ciechanowiec, listy gratulacyjne i nagrody finansowe przekazał Burmistrz Ciechanowca. Również dyrektorzy Krzysztof Pełszyk i Elżbieta Trzeszczkowska dziękując za osiągnięcia wręczyli nagrody zarówno nauczycielom, jak i pracownikom administracji obydwu placówek. W tym roku, tradycyjny bukiet kwiatów jako symbol podziękowań dla wszystkich nauczycieli, otrzymała emerytowana nauczycielka Pani Franciszka Czyżak.

Ponieważ tego dnia obchodzona była 39. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża, patrona ciechanowieckiego gimnazjum, uczniowie klas siódmych przygotowali inscenizację o Karolu Wojtyle jako nauczycielu. W scenariuszu opracowanym przez Jolantę Drewnowską-Koziarską, nie zabrakło zabawnych scen o tym jakim nauczycielem był ksiądz Wojtyła. „Wśród pracowników wyższych uczelni są profesorowie zwyczajni i nadzwyczajni, ale można też spotkać profesorów niezwykłych. Co prawda jest to grupa nieformalna, której wyodrębnienie nie podlega ściśle określonym kryteriom. Do tej grupy zaliczani są ci profesorowie, którzy pozostawiają niezatarty ślad we wdzięcznej pamięci swoich wychowanków. Takim Profesorem był ksiądz Karol Wojtyła” – pisała Jadwiga Michalczyk na łamach „Przeglądu Uniwersyteckiego” KUL z 1994 roku.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl