Misterium Męki Pańskiej - każda złotówka, która przybliża do operacji Drukuj
28.03.2018.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, odbyła się inscenizacja „Misterium Męki Pańskiej”, którą przedstawili uczniowie należący do koła teatralnego i szkolnego chóru. 
 
Misterium Męki Pańskiej - każda złotówka, która przybliża do operacji

fot. B. Tarkowski ZSOiZ

 
Widowisko pasyjne miało na celu nie tylko wprowadzić w czas Zmartwychwstania Pańskiego i skłonić do przemyśleń. Tego popołudnia uczniowie wystąpili dla swojej koleżanki Bogusi Dąbrowskiej, absolwentki Liceum, która choruje na schorzenie powodujące wrodzoną sztywność stawów. W czasie kwesty na leczenie zebrano do puszek ponad 2 800 złotych. Na operację i rehabilitację potrzeba ponad milion złotych, jednak jak napisała Bogusia w swoim podziękowaniu „…Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za zorganizowanie inscenizacji „Misterium Męki Pańskiej”, a także wszystkim darczyńcom za każdą złotówkę, która przybliża mnie do operacji, do mojej samodzielności. Jestem ogromnie wdzięczna za każdą formę pomocy i dziękuję z całego serca”.

22-letnia Bogusia mieszka w Ciechanowcu. Choruje na bardzo rzadkie schorzenie powodujące tzw. wrodzoną sztywność stawów, przez co porusza się na wózku. Pojawiła się szansa, dzięki której Bogusia będzie mogła spełnić swoje największe marzenie, czyli samodzielność. Bogusia przeszła już wiele operacji - pierwszą z nich, gdy miała 9 miesięcy. Prawie każdy staw jej ciała był operowany. Stopy, kolano, łokcie, biodra, nadgarstek, prawe przedramię, kręgosłup… Niektóre stawy po kilka razy, bo pojedyncza operacja nie przynosiła zamierzonych efektów. Po operacjach wiele się nie zmieniło, nadal jest zmuszona korzystać z pomocy innych i nie jest w stanie samodzielnie wykonywać prostych, codziennych czynności. Porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nawet do tego potrzebuje pomocy drugiej osoby. „W mojej głowie zaczęły krążyć myśli: „czy muszę pogodzić się z tym, że nigdy nie będę chodzić?, „czy zawsze będę od kogoś zależna?, „co będzie, jeśli zabraknie już moich bliskich?”… Na te pytania nie znałam odpowiedzi, nie chciałam o nich myśleć. I w końcu w tym roku, nieoczekiwanie dostałam szansę od losu… Pierwszy raz w swoim życiu usłyszałam, że jest jeszcze dla mnie nadzieja, aby być bardziej samodzielną i stawiać te proste kroki, które dla mnie w tym momencie są całkowicie niemożliwe. Wiecie jakie to uczucie? Jakby cały świat zatrzymał się na chwilę, jakby nie istniało w tym momencie nic innego. Tę nadzieję dał mi Doktor Feldman podczas konsultacji w Poznaniu. Odbyła się ona dzięki ludziom dobrej woli, którzy nawet mnie nie znając, umówili wizytę i ją opłacili. Na Florydzie w Paley Institute, lekarze są w stanie mi pomóc! Pierwszy raz ktoś mi to powiedział! W końcu!”.

Każda złotówka przybliża Bogusię do operacji. Można jej pomóc na kilka sposobów:
- wysłać sms na numer 72365 o treści S7938 (koszt 2,46 zł brutto)
- wejść na stronę Fundacji Siepomaga www.siepomaga.pl i wesprzeć zbiórkę środków na operację Bogusi
- poprzez Fundację Kawałek Nieba - www.kawalek-nieba.pl/bogumila-dabrowska
- a także dokonując wpłaty na konto:
79 8749 0006 0000 7719 2000 0060
Tytułem: „Bogumiła”

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Bogumiła:
PL03 8749 0006 0000 7719 2000 0070
Title: „Bogumiła”

Aby przekazać 1% podatku:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000083534
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%
wpisać “Bogumiła Dąbrowska”
 
 
Źródło: strona internetowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu
 

          Więcej zdjęć...
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl