Wizyta delegacji z miasta Dotnuva (Litwa) Drukuj
16.01.2006.


W ramach umowy o Współpracy Partnerskiej, przebywała w Ciechanowcu z wizytą w dniach 4-6 stycznia 2006 r. delegacja z Dotnuvy - miasta z rejonu kiedajńskiego na Litwie, na czele ze starostą Antanasem Alekną. Towarzyszyli mu Liudas Tauginas - dyrektor Gimnazjum w Dotnuvie z małżonką Birute Tauginiene, Irena Duchowska - przewodnicząca Stowarzyszenia Polaków Kiejdan, która też pełniła rolę tłumacza oraz córka starosty Oksana Aleknaite.

W pierwszym dniu pobytu goście przebywali na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka, poznali jego historię oraz zwiedzili skansen.

W programie następnego dnia była wizyta w Gimnazjum im. Jana Pawła II, gdzie zapoznano delegację z warunkami nauki gimnazjalistów, pokazano m.in. pracownię komputerową, bibliotekę i sale lekcyjne, zaprezentowano też prace plastyczne uczniów. Natomiast po południu delegacja uczestniczyła w otwarciu Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W ostatnim dniu pobytu goście z Litwy przebywali na Stacji Uzdatniania Wody i w Urzędzie Miejskim. Wizytę podsumowano podczas kolacji w Muzeum Rolnictwa, gdzie burmistrz Ciechanowca przekazał staroście dotnuvskiemu okolicznościową paterę, przedstawiającą kontury mapy Polski i Litwy, na których zaznaczono położenie - Ciechanowca i Dotnuvy.

Podpisana w październiku 2005 roku umowa formalizuje trzyletnią już współpracę między dotnuvskim i ciechanowieckim gimnazjum, jak również nawiązuje m.in. do zacieśniania i rozwijania przyjacielskich stosunków oraz do współpracy w wielu dziedzinach takich jak: infrastruktura, oświata, kultura, turystyka oraz wymiana kontaktów i doświadczeń w pracy samorządowej. Nawiązana współpraca umożliwi poznanie polskich i litewskich tradycji narodowych, wymianę grup artystycznych i folklorystycznych, przedstawień teatralnych, organizację wspólnych imprez sportowych oraz współpracę między szkołami w drodze wymiany młodzieży i nauczycieli.

więcej zdjęć...

Wizyta delegacji z miasta Dotnuva na Litwie 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl