Sierpniowe rozgrywki o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
24.08.2018.

Tradycyjnemu spotkaniu reprezentacji prawobrzeżnego i lewobrzeżnego Ciechanowca rywalizujących o Puchar Burmistrza w meczu piłki nożnej „strona na stronę”, towarzyszyły regaty kajakowe i rywalizacja w rzucie lotką do tarczy.

Sierpniowe rozgrywki o Puchar Burmistrza Ciechanowca

Sportowe popołudnie rozpoczęły XI Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca rozgrywane w pięciu kategoriach. Na podium w kategorii par mieszanych znaleźli się: na pierwszym miejscu - Marzena i Marek Boguccy, na drugim - Bogumiła Radziszewska i Szymon Wanaks, na trzecim - Beata Niemyjska i Paweł Niemyjski. W kategorii rodzic i dziecko wystartowały dwie załogi: Marek Bogucki i Wiktoria Bogucka wygrali przed Tomaszem Klimkiem i Magdaleną Klimek. W kategorii seniorów Puchar Burmistrza zdobył Tadeusz Steć, drugi był Krzysztof Binaś, trzeci Henryk Kapłan, a wśród kobiet pierwsza była Ewelina Stankiewicz przed Joanną Czechowicz i Beatą Niemyjską. Jak zawsze najliczniej obsadzoną kategorią były jedynki mężczyzn: zwyciężył Przemysław Zieleniewski, drugi był Szymon Wanaks a trzeci Patryk Fiedoruk.

W meczu reprezentacji prawobrzeżnego i lewobrzeżnego Ciechanowca zwyciężyła reprezentacja “Ciarkunów”, gromiąc "Mazurów" 5:0. Bramki dla “Ciarkunów” strzelili w I połowie: Andrzej Sękal, Tomasz Karczewski, Karol Terlikowski i Patryk Fiedoruk. W II połowie ostateczny wynik meczu ustalił Marcin Kamiński. Tak, więc Puchar Burmistrza powędrował na rok na lewy brzeg Ciechanowca. Zostały wręczone dwie nagrody specjalne: dla najstarszego zawodnika Krzysztofa Wszoła i najlepszego zawodnika Sławomira Stelengowskiego.

W cieniu meczu "strona na stronę" toczyła się rywalizacja w II Ciechanowieckich Mistrzostwach w Rzucie Lotką do Tarczy. Wśród 29 startujących najlepszy okazał się Tomasz Białowarczuk, a za nim uplasowali się Wojciech Daszkowski i Marek Bogucki

Organizatorem turniejów był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, a oprawę muzyczną i (prawie) profesjonalną relację sportowych wydarzeń zapewnili Norbert Złotkowski i Piotr Uszyński.