Ciechanowieckie grupy nieformalne otrzymały dotacje na swoje działania Drukuj
24.10.2018.
Ciechanowieckie grupy nieformalne otrzymały dotacje na swoje działania

Trzy lokalne projekty otrzymały dofinansowanie w ramach „Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej”. Za ich sukcesem stoi dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska - dzięki jej inicjatywie grupy nieformalne złożyły wnioski do Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych. Patronem tych grup została Fundacja Rozwoju Edukacji COGITO z Ciechanowca, której prezesem jest Jakub Szymański.

Pierwszy z projektów złożyła grupa pod nazwą „Orkiestra łączy pokolenia” składająca się z trójki długoletnich muzyków Ciechanowieckiej Orkiestry Dętej: Mirosławy Chojnowskiej, Krzysztofa Markowskiego i Teodora Niemyjskiego. Napisali oni wniosek pod nazwą „Niepodległa łączy", który otrzymał dotację w kwocie 4470 zł. Grupa przewidziała warsztaty muzyczne oraz trzy koncerty: jeden w kościele w Rudce, drugi podczas wieczornicy w Tymiankach-Buciach, a trzeci odbędzie się w Ciechanowcu 25 listopada w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie te działania mają na celu m.in. zainteresować mieszkańców orkiestrą dętą, w tym zwiększyć liczbę członków orkiestry, udoskonalić umiejętności muzyczne członków orkiestry i podtrzymać lokalną tradycję grania w orkiestrze. 

Morsy Ciechanowiec Team to druga grupa, która złożyła wniosek na realizację imprezy pod hasłem „100 morsów na 100-lecie Niepodległości” i otrzymała dofinansowanie w kwocie 2900 złotych. „W skład grupy nieformalnej, która podpisała się pod wnioskiem weszli Tomasz Białowarczuk, Bogdan Tarkowski i Marek Wakuluk, jednak jest to grupa dużo większa, gdyż każdy z morsów aktywnie uczestniczy w spotkaniach roboczych, w tym m.in. Daniel Markowski, Jacek Pietkiewicz i Karol Zawadzki” - powiedział Jakub Szymański. „18 listopada, aby upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości oraz w celu integracji społeczności lokalnej poprzez promocję aktywnego i zdrowego spędzania czasu, stu morsów wjedzie do wody. Już dziś zapraszamy mieszkańców na to wydarzenie” - dodał.

Trzecią grupę założyła Sylwia Kuczuk-Szymańska, a dołączyli do niej Paweł Kłopotowski i Agnieszka Kieliszek. Złożyli oni wniosek pod nazwą "Gdzie słyszysz śpiew, tam idź..." i otrzymali wsparcie finansowe w kwocie 2200 złotych. Głównym celem projektu jest podwyższenie umiejętności wokalnych uczestników warsztatów oraz zagospodarowanie czasu wolnego. W trakcie warsztatów zostaną przygotowane dwa utwory patriotyczne, które zostaną zaprezentowane publiczności już 11 listopada podczas corocznego "Ogniska Patriotyzmu". Projekt skierowany do osób dorosłych - mieszkańców Gminy Ciechanowiec, którzy są zainteresowani doskonaleniem umiejętności wokalnych. 


Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej
to projekt realizowany przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w ramach Priorytetu 1 – Inicjatywy Lokalne Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – edycja 2018. Jego celem jest wzrost aktywności obywatelskiej i wzmocnienie potencjału III sektora w województwie podlaskim, a ubiegać się o dotacje mogły: grupy nieformalne i samopomocowe oraz młode organizacje pozarządowe.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl