buy medication online
 
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca Drukuj
08.01.2019.

W święto Objawienia Pańskiego pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”,  przez 752 miejscowości w Polsce przeszły Orszaki Trzech Króli. Ciechanowiecki Orszak w przebraniach i koronach na głowach, wyruszył sprzed siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu i przeszedł przez miasto do żłóbka betlejemskiego w kościele Trójcy Przenajświętszej.
 
 
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Ciechanowca

fot. COKiS, Joanna Bogusz, ZSOiZ


Mróz nie odstraszył uczestników orszaku, którzy zostali po mszy świętej na placu Ks. Kluka, aby wspólnie śpiewać kolędy. Można było ogrzać się przy koksownikach ustawionych przez strażaków oraz rozgrzać gorącą herbatą i bigosem przygotowanym przez pracowników Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tradycyjnie już dziczyznę dodaną do bigosu dostarczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu.  Pracownicy i podopieczni ciechanowieckiego Środowiskowego Domu Pomocy upiekli i rozdali wszystkim kolędującym rogaliki i ciastka.

Upominki wyróżnionym w „Konkursie na najlepsze przebranie” wręczyli Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki i proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu ksiądz Tadeusz Kryński.

Uroczyste obchody Święta Objawienia Pańskiego w Ciechanowcu zakończył wieczorny spektakl „Jasełek” w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w wykonaniu zespołu teatralnego ZSOiZ w Ciechanowcu.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Dyrektor ZSOiZ im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.

 
          Orszak Trzech Króli           Jasełka
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card