Złote Gody Drukuj
10.03.2006.


Zda się to wszystko
wczoraj było
nie pół wieku temu -
Złote Gody...
Potok wspomnień
dorównał wielkiemu
wzruszeniu.

W dniach 22, 23 i 24 lutego 2006 roku w reprezentacyjnej sali Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka odbyły się uroczystości wręczenia Medalu Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 37 parom z naszego miasta i gminy. Na uroczystości, wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy gminnych jednostek administracyjnych, przedstawiciele samorządu i proboszczowie z ciechanowieckich parafii, którzy pogratulowali jubilatom i życzyli im jeszcze wielu wspólnych lat w szczęściu i miłości.

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, uroczystego wręczenia medali i okolicznościowych listów gratulacyjnych, dokonał burmistrz Ciechanowca.

Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny oraz wspólny toast wzniesiony kieliszkiem szampana. 

Odznaczone były również 33 pary, które niestety z przyczyn najczęściej zdrowotnych jak też ze względu na mroźną aurę, nie mogły przybyć osobiście. Te osoby odznaczenia i listy gratulacyjne otrzymają w miejscach zamieszkania.

Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczany jest parom, które przeżyły wspólnie co najmniej pięćdziesiąt lat. Wśród odznaczanych medalem najstarszą parą byli państwo Eugenia i Czesław Złotkowscy, którzy 22 lutego obchodzili sześćdziesiątą rocznicę swego ślubu. Diamentowa Para całe swoje życie spędziła w Antoninie, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Państwo Złotkowscy wychowali czworo dzieci, dochowali się szesnaściorga wnuków i siedmiorga prawnuków.

Wszystkim odznaczonym jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu życzy - Redakcja.

więcej zdjęć...

Złote Gody 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl