Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II Drukuj
03.04.2006.
 Jan Paweł II                            
W niedzielę minęła pierwsza rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Na całym świecie   odbyły się uroczystości kończące rok żałoby i upamiętniające Jego odejście. Uroczyste koncerty zorganizowano m. in. Tunisie, Berlinie, Nowym Jorku, msze w intencji kanonizacji w Tokio, w kościołach Irlandii i na Ukrainie. Dzieło ekumeniczne Jan Pawła II wspominali wyznawcy judaizmu i prawosławia, w Indiach oddano Mu hołd jako orędownikowi pokoju. Do Watykanu na obchody rocznicy śmierci przybyło ok. 100 tys. pielgrzymów – uczestniczyli w licznych mszach odprawianych w rzymskich kościołach, modlitwie na placu św. Piotra i wieczornym czuwaniu modlitewnym.

W Polsce obchody rozpoczęły się w całym kraju już w sobotę – uczestniczono w mszach, czuwaniach, odsłaniano pomniki i tablice pamiątkowe; w godzinie śmierci Jana Pawła II odbył się telemost pomiędzy Krakowem a Watykanem… 

W Ciechanowcu obchody rocznicy zaczęły się mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrowaną przez ks. prałata Kazimierza Siekierko wraz z księżmi dekanatu ciechanowieckiego.We mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe z miejscowych zakładów pracy i związków oraz Orkiestra Dęta OSP. Po mszy wierni przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie delegacje samorządowe, szkolne, zakładowe i organizacji społecznych złożyły wieńce i wiązanki. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

więcej zdjęć...

Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II 

 

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl