buy medication online
Koncert zespołu Lotniczej Akademii Wojskowej w Dębliniez
Dziedzictwo pokoleń ocalić od zapomnienia Drukuj
22.07.2019.

„Dziedzictwo pokoleń ocalić od zapomnienia” to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, a  dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach zadań publicznych gminy z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
 
Dziedzictwo pokoleń ocalić od zapomnienia

fot. Stowarzyszenie UTW


W ramach zajęć warsztatowych uczestniczki projektu poznały zasady makramy, znanej od starożytności sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Wykonano szereg ciekawych ozdób takich jak bransoletki i zawieszki oraz wieszaki na doniczki do kwiatów. Zajęcia wymagały cierpliwości i precyzyjności w łączeniu nici i sznurków z różnymi ozdobami.

Drugim elementem projektu był wyjazd do Sandomierza, staropolskiego królewskiego grodu będącego żywym świadkiem historii i kultury naszego państwa. Zwiedziliśmy Podziemną trasę turystyczną, 4-piętrową gotycką Bramę Opatowską, z której oglądaliśmy panoramę miasta, Rynek z zabytkową studnią i Ratuszem, Dom Jana Długosza obecnie Muzeum Diecezjalne i Muzeum Ojca Mateusza. Sandomierz to symbol dziedzictwa narodowego, to miejsce które pozostawiło w nas niezapomniane wrażenia.
 
                                                                       
 Stowarzyszenie UTW
 

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card