" Śpiewajmy Panu" Drukuj
26.04.2006.

W dniach 21, 22 i 23 kwietnia 2006r. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini w Łodzi, odbył się XIX Ogólnopolski a XI Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej pod hasłem: „Śpiewajmy Panu”. 

W festiwalu mogły wziąć udział różnego rodzaju zespoły śpiewacze, a więc chóry jedno i wielogłosowe, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, a także soliści, duety i tercety. Chóry i zespoły wykonywały po dwa utwory, wszyscy pozostali – jeden. W sumie wyróżniono 12 kategorii festiwalowych.

W piątek, 21 kwietnia, festiwal rozpoczął Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek, który jest też głównym patronem Festiwalu. Następnie wysłuchano 37 podmiotów wykonawczych z Archidiecezji Łódzkiej, a w sobotę 22 kwietnia – 78 podmioty wykonawcze z pozostałych rejonów Polski i zagranicy. 

23 kwietnia, w niedzielę o godz. 15.00 odbył się Koncert Galowy Laureatów, na którym odczytano werdykt jury i wręczono nagrody. 

Jaka była radość „Anielskich Nutek”, kiedy przewodniczący jury przeczytał: „ W kategorii zespoły wokalne wielogłosowe II miejsce otrzymują „Anielskie Nutki” z Ciechanowca”, wiem tylko ja. Radość aż do łez sprawiła nam Natalka Ziółkowska, która w kategorii solistów do lat 6 zdobyła I miejsce oraz nagrodę plastyka.

Ten sukces, to zasługa wytężonej pracy wszystkich Nutek, z którymi pracowałam przez wiele tygodni.

Za pomoc w organizacji wyjazdu oraz zaplecza żywieniowego dziękujemy Ks. Prałatowi Kazimierzowi Siekierko, P.P. Krystynie i Mirosławowi Kobusom, firmie „ Stół Polski” Dyrektorowi Szkoły Podstawowej P. Krzysztofowi Pełszykowi oraz wszystkim, którzy trzymali za nas „kciuki”. Cieszymy się!! Mamy nadzieję, że i wy razem z nami! Zapraszamy do wspólnego śpiewania!!!

                                                                          

Opiekunka grupy
Joanna Kuczabo


 
OD REDAKCJI:
Gratulujemy "Anielskim Nutkom" sukcesu, a Natalii Ziółkowskiej - I miejsca w kategorii solistów.

„Śpiewajmy Panu” 

„Śpiewajmy Panu”


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl