W czwartek na targu... Drukuj
19.05.2006.

Jak w każdy czwartek odbył się w Ciechanowcu targ, na którym można było kupić prawie wszystko. Największy popyt w tym miesiącu jest na drób: kurczaki, kaczki, indyki, kury.

Najtańsze są koguciki, które można kupić już za 60 groszy, kokoszka kosztuje 2,60 zł, kaczki po 5 - 6 zł. Cena brojlerów to 1,80 zł, młode kury od 9 do 15 zł, a indyki kosztują 25 zł.

Nadal trwa sezon ogrodniczy na sadzenie rozsady: sadzonki papryki kosztują od 50 do 80 gr, pomidory są po 1 zł, kapustne po 20 – 30 gr. Jest duży wybór sadzonek kwiatów – najróżniejszych gatunków i odmian np.: fuksje po 5 zł, werbena czy bakopa po 4 zł, albo aksamitki, które kosztują ok. 1 – 2 zł. Dostępne są także sadzonki drzew i krzewów ozdobnych, trwa wyprzedaż sadzonek sadowniczych.

Na targu można się zaopatrzyć w pasze i nawozy, zakupić maszyny rolnicze lub drobniejsze sprzęty potrzebne w gospodarstwie, umeblować mieszkanie i wyposażyć wnętrze. Ubranie od stóp do głów kobiety, mężczyzny czy dziecka też nie jest żadnym problemem.

Podaż artykułów spożywczych także jest bardzo duża: kupimy pieczywo, jajka od 20 do 35 gr za sztukę, wędliny i mięso (piersi drobiowe -12 zł, karkówka – 10 do 14 zł), a także młodą kapustę po 3 zł, młode ziemniaki po 2,80, sałatę i rzodkiewkę po 1 zł, a pomidory od 6 do 7,50 zł.

więcej zdjęć...

W czwartek na targu... 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl