I Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie spotkania" Drukuj
08.08.2006.

W sobotę 5 sierpnia 2006 roku I Międzynarodowy Festiwal Folkloru “Podlaskie spotkania” zawitał do Ciechanowca. Na rynku przed Urzędem Miejskim zaprezentowały się zespoły uczestniczące w Festiwalu. Po występach barwny korowód śpiewając i tańcząc przemaszerował ulicami miasta do Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

Przy dźwiękach poloneza zespoły wkroczyły na scenę amfiteatru w Muzeum, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie ciechanowieckiej części Festiwalu Folkloru.

Pierwszą grupą, która pojawiła się na scenie był działający przy COKiS Zespół Pieśni i Tańca “Dzieci Ciechanowca”, po czym zaprezentował się drugi zespół z naszego regionu -“Podlasie” z Szepietowa. Dalsze występy to prezentacja zaproszonych zespołów: „Angsklockans Dansare” ze Szwecji, ”Les Enfants De L'Ouveze” z Francji, ” Mala Jasenka” z Czech, ”Leksand's Folk Dance Group” ze Szwecji, ”Il. Milli Editim MüdürlüdüYedi Eylül Ýlködretin OkuluHalk Danslari Topluludu” z Turcji, ” Panagia Kremasti” z Grecji i ”Vatra” ze Słowacji.

Publiczność zgromadzona w amfiteatrze entuzjastycznie przyjmowała charakterystyczne śpiewy, tańce i stroje prezentowane przez poszczególne grupy folklorystyczne.

Członkowie zespołów oczekując na swoje występy korzystali z możliwości przejażdżki bryczką po terenie Muzeum, które zwiedzali przed południem.

Głównymi organizatorami Festiwalu Folkloru, który trwał od 2 do 6 sierpnia 2006 roku w kilku miastach Podlasia byli: Burmistrz i Rada Miasta w Brańsku, Ciechanowcu i Wysokiem Mazowieckiem, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku i Wysokiem Mazowieckiem, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka. Do organizacji festiwalu włączyły się: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

 

I Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie spotkania" 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl