Adopcja Serca Drukuj
03.10.2006.

Od kilku lat w Polsce prowadzona jest przez zakony, organizacje i ruchy katolickie, akcja Adopcja Serca, w którą mogą się włączać ludzie dobrej woli. Adopcja Serca to solidarność ponad granicami politycznymi, kulturowymi i rasowymi, to poznanie dziecka przez wymianę listów i zdjęć, pokrycie kosztów jego utrzymania i wykształcenia.

Do akcji włączyły się dzieci z prowadzonego przez siostrę Weronikę Misyjnego Koła Różańcowego przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Przez cały miniony rok szkolny dzieci składały do skarbonek misyjnych drobne ofiary, które były przekazywane na utrzymanie adoptowanego dziecka.

We wrześniu przyszedł list z informacją o objętym opieką dziecku – jest to pochodząca z Rwandy, urodzona w 1996 roku Umuhire Mapendo, która mieszka w miejscowości Masaka (gmina Kicukiro, diecezja Kigali).

Umuhire pozostaje pod opieką matki, bo ojciec został uwięziony krótko po jej urodzeniu. Rodzina mieszka w krytym blachą, dwuizbowym domku, utrzymuje się z uprawy ogródka. Dziewczynka dobrze się uczy i dzięki pieniądzom przekazywanym z Polski będzie mogła kontynuować naukę, ukończyć szkołę i otrzymywać jeden posiłek dziennie.

 
Więcej informacji na http://kopernik.webd.pl

 
Umuhire Mapendo
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl