Program
Razem do Europy... Drukuj
04.10.2006.

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu zostało w ostatnim czasie zakwalifikowane do udziału w programie „Razem do Europy – wymiany szkolne pomiędzy Polską i Ukrainą”.

Już znacznie wcześniej podejmowaliśmy próby – uwieńczone sukcesem – nawiązania współpracy ze szkołami ościennych państw bloku wschodniego. Osobiście nawiązałam współpracę z Akademską Szkołą Średnią rejonu Kiejdańskiego na Litwie, która zaowocowała kilkakrotnymi już wizytami Litwinów w naszej szkole, naszych uczniów w szkole litewskiej i wspólnie realizowanym projektem edukacyjnym. Mieliśmy zatem już dobrą okazję do wymiany doświadczeń, poznawania się nawzajem, integracji i przełamywania różnorodnych barier. 

Przygotowując się do projektów Sokrates Comenius, podbudowana wcześniejszymi sukcesami, poszukiwałam kolejnego, pewnego partnera do współpracy wychodzącej poza granice przeciętnej u młodzieży znajomości kultury, geografii i historii sąsiedzkiej. Wpisałam więc nasze gimnazjum do bazy danych szkół inicjatywy „Razem – polsko-ukraińska współpraca dla przyszłości”, otrzymałam stosowną informację o przedsięwzięciu, formularz zgłoszeniowy i zadeklarowałam nasz udział w konkursie. Z powodzeniem. Wspólnie opracowany wniosek - z p. wicedyrektor H. Leszczyńską oraz nauczycielami p. Elżbietą Żero i p. Jolantą Drewnowską-Koziarską - zapewnił nam udział w programie „Razem do Europy…”. 

Wymianę młodzieży Gimnazjum ze szkołą z Ukrainy planujemy na listopad 2006r. W chwili obecnej jesteśmy na etapie nawiązywania kontaktów bezpośrednich z naszym partnerem – szkołą nr 3 w Czerkasi. 

Poprzez udział w powyższym programie otwieramy naszej młodzieży kolejne okno na świat i tworzymy warunki dla zorientowania jej zainteresowań, emocji oraz postaw na drugiego człowieka - z całym jego bogactwem, różnorodnością i odmiennością.

                                       

Cecylia Szmurło
Dyrektor 
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu

Razem do Europy…  

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl