Zespół muzyki dawnej "La Charambita" - goście z Hiszpanii Drukuj
06.12.2006.

Dzięki współpracy nawiązanej przez Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka z Instytutem Cervantesa z Warszawy, w tym roku, w czasie XXVI Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. K. Uszyńskiego, gościł w Ciechanowcu hiszpański zespół muzyki dawnej “La Charambita”.

Zespół „La Charambita” istnieje od 1985 roku i na co dzień działa w Valladolid przy Muzeum i Centrum Etnograficznym Fundacji Joaquin'a Diaz'a.

Nazwa zespołu pochodzi od nazwy ludowego instrumentu znanego w Polsce jako szałamaja, w kilku prowincjach Kastylii i Leon nazywanego la charambita , a w innych regionach Hiszpanii dulzaina. Zespół “La Charambita” zbiera i odtwarza prawie zapomniane utwory na ten instrument, bierze udział w konkursach i recitalach szałamai, w koncertach muzyki dawnej, nagrywa, oraz uczestniczy w przeróżnych imprezach związanych z kultywowaniem i popularyzowaniem muzyki dawnej. 

Zespół tworzą: profesor muzykologii Alberto Jambrina Leal i Elías Martínez, grający na szałamajach, Carlos Antonio Porro grający na instrumentach perkusyjnych oraz José Ignacio Palacios jako organista.

Zespół muzyki dawnej “La Charambita” - goście z Hiszpanii
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl