buy medication online
 
Zespół muzyki dawnej "La Charambita" - goście z Hiszpanii Drukuj
06.12.2006.

Dzięki współpracy nawiązanej przez Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka z Instytutem Cervantesa z Warszawy, w tym roku, w czasie XXVI Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. K. Uszyńskiego, gościł w Ciechanowcu hiszpański zespół muzyki dawnej “La Charambita”.

Zespół „La Charambita” istnieje od 1985 roku i na co dzień działa w Valladolid przy Muzeum i Centrum Etnograficznym Fundacji Joaquin'a Diaz'a.

Nazwa zespołu pochodzi od nazwy ludowego instrumentu znanego w Polsce jako szałamaja, w kilku prowincjach Kastylii i Leon nazywanego la charambita , a w innych regionach Hiszpanii dulzaina. Zespół “La Charambita” zbiera i odtwarza prawie zapomniane utwory na ten instrument, bierze udział w konkursach i recitalach szałamai, w koncertach muzyki dawnej, nagrywa, oraz uczestniczy w przeróżnych imprezach związanych z kultywowaniem i popularyzowaniem muzyki dawnej. 

Zespół tworzą: profesor muzykologii Alberto Jambrina Leal i Elías Martínez, grający na szałamajach, Carlos Antonio Porro grający na instrumentach perkusyjnych oraz José Ignacio Palacios jako organista.

Zespół muzyki dawnej “La Charambita” - goście z Hiszpanii
 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card