"Spacer z Syrenką" Życia Warszawy - w Ciechanowcu Drukuj
24.04.2007.

21 kwietnia 2007 roku gościła w Ciechanowcu 80 osobowa grupa uczestników promocyjnej, edukacyjno – turystycznej imprezy “Spacer z Syrenką”. Imprezę zorganizowali wspólnie: redakcja „Życia Warszawy” i Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu.

Pomysłodawcy “Spaceru z Syrenką” prezentują ciekawe miejsca Mazowsza i pogranicza mazowiecko – podlaskiego. Po nawiązaniu kontaktu z władzami samorządowymi, które chcą wykorzystać tę szansę pokazania walorów turystycznych miasta i gminy, ukazują się w “Życiu Warszawy” artykuły promujące wybraną miejscowość. Kolejnym elementem promocji będzie wydawnictwo albumowo – informacyjne pt.: “Spacery z Syrenką”. 

Wizyta rozpoczęła się na placu ks. Kluka powitaniem przez Burmistrza Ciechanowca, po czym uczestnicy 130 “Spaceru z Syrenką“ zapoznali się z historią miasta, poznali postać księdza Krzysztofa Kluka i zwiedzili kościół pw. Trójcy Przenajświętszej.

Następnym punktem programu była wizyta w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie wszyscy otrzymali od Burmistrza certyfikaty “Honorowego Gościa Ciechanowca” oraz materiały promocyjne dotyczące naszego miasta i Obszaru Chronionego Krajobrazu “Dolina Bugu i Nurca”. Goście obejrzeli występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca “Ciechanowiec” i wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej COKiS.

Po koncercie Warszawiacy udali się do Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka i zwiedzili Skansen Mazowiecko – Podlaski, w którym największą atrakcją okazał się młyn wodny i możliwość obejrzenia go w czasie pracy.

Zakończeniem wycieczki był przejazd terenami Obszaru Chronionego Krajobrazu “Dolina Bugu i Nurca” do Gospodarstwa Agroturystycznego “Na skarpie” w Wojtkowicach – Glinnej. W przepięknej scenerii nadbużańskiej skarpy turyści zostali poczęstowani pieczoną kiełbaską, swojskim chlebem i smalcem domowej roboty oraz drożdżowym ciastem.

Najlepszym podsumowaniem wyprawy są słowa redaktora Włodzimierza Likszy, który organizował tę imprezę i w poniedziałkowym wydaniu “Życia Warszawy“ napisał: Ciechanowiec przyjął Spacerowiczów z prawdziwie podlaską gościnnością. Tego na pewno uczestnicy “Spaceru z Syrenką” nie zapomną.

“Spacer z Syrenką” Życia Warszawy - w Ciechanowcu
 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl