002

 

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przyznało najwyższą oceną punktową (10 pkt) dla wniosku złożonego przez gminę Ciechanowiec, w ramach naboru projektów do realizacji wieloletniego programu "Senior+" na lata 2015 - 2020 Edycja 2020. Wniosek dotyczył dofinansowania utworzenia w naszym mieście Klubu Senior+.

 

Na jego realizację Gmina otrzymała 121 036 zł. Całkowita wartość projektu wyniosła 151 295 zł. Realizacja projektu pozwoli zachęcić osoby starsze do aktywności społecznej oraz nakierować ich działania na zaangażowanie w sprawy związane z aktywnością społeczności lokalnej. Klub Senior+ będzie mieścił się w budynku Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu ul. 11 listopada 5A.

 

Przyznana dotacja została przeznaczona na wyposażenie w artykuły gospodarstwa domowego (komplety garnków i zestawy obiadowe), w sprzęt komputerowy, AGD i RTV (laptop, lodówka z zamrażalnikiem, zmywarka, płyta indukcyjna, czajnik elektryczny, okap kuchenny, zlewozmywak z baterią, odkurzacz i telewizor) oraz meble (zabudowa kuchenna, stoły, krzesła, fotele, regały i sofy).