Mimo trudnej sytuacji panującej w kraju, również w naszej społeczności, osoby wspierające życie kulturalne w naszej gminie pracują na pełnych obrotach.

Efektem tej pracy są dwa projekty „Ciechanowiec dla Jana Pawła II” oraz „Z zielnika księdza Kluka”, które dostały dofinansowanie w ramach FIO Podlaskie Lokalnie.

 

Pierwszy „Ciechanowiec dla Jana Pawła II”, złożony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia” został dofinansowany kwotą 3 900 zł. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy dekanatu ciechanowieckiego będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń - wystawa fotografii, konkursy, turnieje - upamiętniając tym samym 100. urodziny Papieża Jana Pawła II, który jeszcze jako Kardynał Wojtyła 46 lat temu gościł w Ciechanowcu.

 

Drugi projekt „Z zielnika księdza Kluka”, złożony przez grupę nieformalną, w skład której wchodzą mieszkańcy Ciechanowca i okolic, biorących czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych na terenie naszej gminy, otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 450 zł. Patronem grupy nieformalnej jest Fundacja Rozwoju Edukacji „Cogito”. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy gminy Ciechanowiec będą mogli wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą ziół i ich zastosowania w kuchni jak i w gospodarstwie domowym.

 

Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach, warsztatach i spotkaniach.

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno - Artystycznych „Harmonia”
w Ciechanowcu